Bratislavu čaká piatková párty s kapelou N.O.H.A., okrem Tu Café zaznie aj novinka Patata Puta.

Kozmopolitná formácia N.O.H.A. (Noise Of Human Art), ktorá zvykne vypredávať kluby po celej Európe, sa už tento piatok (9. novembra) predstaví v slovenskej metropole. Misia je jasná: opäť raz ukázať, ako má vyzerať koncert, kde sa s energiou rozhodne nešetrí.

Kapela búrajúca hranice medzi žánrami aj svetadielmi, sa tentoraz predvedie v Majestic Music Clube (MMC) a končiť sa bude až keď sa piatok bude meniť na sobotu. Bezprostredne po vystúpení hlavnej hviezdy večera totiž odštartuje DJ set, o ktorý sa postará SABOTAGE z EMONOIZBOYZ. So svojou selekciou sa k ľuďom prihovorí už aj pred koncertom. 

N.O.H.A. v Bratislave určite nevynechá najväčšie hity ako Tu Café, Di Nero, Wanna Play či Balkan Hot Step, no nebude to len o nich. Len pred pár dňami vydala táto kapela nový singel. Ten dostal meno Patata Puta a ak viete aspoň základy španielčiny, určite vám ho netreba prekladať.

“Patata Puta vznikla ako text v Španielsku, kde sme sa s kapelou kúpali v mori a tak nejak spoločne napodobňovali tých gipsy trubačov, ktorí tu pesničku začínajú. Keď sme do tej vody prskali, začal z toho liezť text v zmysle Patata Puta. Aj keď toto spojenie v španielčine vlastne neexistuje, náš španielsky manažér nešetril komplimentami a hovoril, že z toho máme niečo spraviť. A tak sme napísali scenár k videoklipu, ktorý sme pred týždňom zverejnili,” povedal o novinke jeden z jej autorov Philip “Noha”.

Kapela si ju už vyskúšala aj na publiku, keďže sa práve vracia z malého turné po Španielsku, a potešilo ju, že si ju miestni fanúšikovia dokonca pýtali a následne spievali.

Phillip Noha sa vyjadril aj k tomu, kedy môžu fanúšikovia čakať kompletný nový album a tiež k tomu, či bude znieť podobne ako prvá ochutnávka z neho.

“S novým albumom sme celkom pozadu. Skomplikovalo sa nám to po náhlom úmrtí šéfa anglicko-nemeckého vydavateľstva, kde sme mali dosku vydať už pred rokom. Momentálne zvažujeme ponuku zo Španielska a Nemecka. Je to dlhý proces, ale na druhej strane nám to dáva priestor pre realizáciu našich nových nápadov,” uviedol muzikant.

“Patata Puta je sama o sebe len jedným článkom mozaiky, z ktorého sa skladá celá štúdiová nahrávka, ale v podstate budeme verný nášmu štýlu, ktorému v Španielsku hovoria Etno bass. Z nového albumu budeme už v Bratislave hrať minimálne štyri veci a pevne verím, že sa divákom budú nové skladby páčiť rovnako ako v Španielsku,” dodal český hudobník. 

Okrem sponutého Philip Nohu sa so špecifickým mixom drum&bassu, world music, dubstepu MMCčku prihovoria aj MC Chevalier Henry (USA), Kaia Brown (USA), Thom Herian (ČR), Jatrabass (ČR), Felipe Machado (BRA) a Guido Lahrmann (D). Vstupenky na koncert sa stale predávajú v sieti Predpredaj.sk za uvádzaciu cenu 19 eur, na mieste si na vstup bude treba pripraviť 23 eur.

Časový harmonogram piatkového eventu:
19:00 – Doors Open
20:30 – 21:00 – SABOTAGE / EMONOIZBOYZ
21:00 – 22:45 – N.O.H.A.
22:45 – 00:00 – SABOTAGE / EMONOIZBOYZ

FB event: www.facebook.com/events/2123533231268253/
Link na predpredaj: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/noha-2018-11-09/
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=q_tiy1wVnNg
Tvorba EMONOIZBOYZ: https://www.mixcloud.com/emonoizboyz/mixtape-2017/ 

Zdroj: TS