Waves Bratislava 2015 | 1. – 4. 10. 2015 | Bratislava | Foto: Michal Dzubina – Floe Fotography & Kenneth

Tretí ročník „výkladového“ festivalu Waves sme si, ako inak užili. Zažili sme nové zvuky, beaty, hlasy a texty. Držali sme sa podstaty festivalu. Samosebou, že sme išli aj na vystúpenia, ktoré sme už neraz videli, ale aj to k tomu patrí.

Otváracia párty na ktorej vystúpil Mike Skinner nás nesklamala ale ani nenadchla. DJ set v jeho podaní rozhodne nebol zlý, ale aspoň také dve pesničky s jeho flowom by určite potešili viac.

Piatok sme začali legendárnym Polemicom, zaspomínali sme, stretli sme starú mamu a so stupňujúcou náladou išli ďalej.

Pamätám si, keď na prvom Waves-e vystupovali Fallgrapp v Poľskom inštitúte. Teraz boli v Ateliéri Babylon. Preplnenom Ateléri Babylon. Niektorí si spievali už známe texty, iní dvíhali obočie s údivom…Presne o tom je Waves, dáva príležitosť sa ukázať.

Vo Fuge nás čakali Umreti Fit. Maďarskí punkáči s vymakaným bubeníkom. Ich zvuk sa vedel vryť do bubienkov. Počas ich druhej časti sme si odbehli na snový falafel, teda pardón Wurffel. Odtiaľ sme sa v skvelej nálade presunuli do DPOH. Po ceste sme stretli Kušnierika, ktorý tiež pôsobil spokojným, presúvacím dojmom. V DPOH nás čakalo silno ambientné zoskupenie speváčky a inštrumentalistu, Ingrid Lukas. Každý z nich jemne pripomínal vianočnú ozdobu, čo krásne dotváralo takmer meditačnú atmosféru v divadelnej sále.

Po nich sme si dali skvelo recenzovaných Quiet Company, ktorý mňa osobne sklamali. Dali sme radšej piuko na bare, ako pod pódiom a presunuli sme sa na FVLCRVM, ktorého som aj v sobotu stretla niekde pred Fugou a dala kompliment na to, čo a ako produkuje. Scink!

Sobotnú plejádu koncertov sme zahájili otcami českého hiphopu WWW a po nich sme si dali Tončiho, kde som zase odpadávala z Bejčiho a ich Návraty.

Triple Sun boli lepší ako som očakávala. Stroon v Poľskom inštitúte bol dobrý. Vážny ale dobrý, lenže my príliš veselí a nechceli sme ho rušiť, tak sme išli Dole. Tam nás roztancoval Godblesscomputers. Takto roztancovaní sme sa presunulu na mojich osobných headlajnerov Gasmac Gilmore. Tvrdšia vecička s metalovým nádychom. Miestami mi pripominali FNM, inokedy zase Gogoll Bordello. Bola to špica.

Zakončili sme to celé Boskom, ktorý nám zahral priam berlínsky. Scink!

Počas Waves-u Bratislava ožila, určite aj Viedeň, ale tam som nakoniec nešla. Hudobníci prevažne zo strednej Európy, nám ponúkli rozmanité žánre až v 13-tich priestoroch Starého Mesta. Som zvedavá, čo zažijeme o rok. Tento festival ti hudbu nenúti, ten ti ju ponúKa a robí to dobre.

Napísala: Diana Holecová
Foto: Kenneth Neznamjaky & Floe Fotography