The Black Queen, projekt bývalého frontmana The Dillinger Escape Plan, zahraje v Praze!

Americká elektronická kapela The Black Queen složená z bývalých členů metalcoreových The Dillinger Escape Plan a Nine Inch Nails přijede poprvé do Prahy. Naživo je můžete slyšet 25. října v Chapeau Rouge. Vstupenky za 290 Kč jsou v prodeji právě teď na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

The Black Queen je electro projekt Grega Puciato, bývalého frontmana The Dillinger Escape Plan a celkově velmi výrazné osobnosti na metalcorové scéně, o kterém časopis Rolling Stone napsal, že je jeden z nejlepších metalových frontmanů. Dalšími členy jsou Joshua Eustis, bývalý člen Nine Inch Nails a Telefon Tel Aviv a Steven Alexander, bývalý technik Nine Inch Nails i The Dillinger Escape Plan. Kapela vznikla v roce 2015 a hned na počátku roku 2016 spatřilo světlo světa debutové album Fever Daydream, které bylo kritikou velmi dobře přijato. „Původně jsme si představovali, že ten projekt bude čistší a mnohem kytarovější, ale nějak se to zvrtlo a je z toho elektronika,“ vzpomíná Eustis. V hudbě jsou znát vlivy osmdesátkových a devadesátkových electro kapel jako Depeche Mode, Massive Attack či právě Nine Inch Nails. Kapela si zakládá na vizuální stránce i formě. Deska i všechny singly vyšly pouze na vinylech či kazetách v počtu 233 kusů a proto jsou jen velmi těžko k sehnání.

The Black Queen, project of former frontman of The Dillinger Escape Plan, are coming to Prague 25. 10. 18 Chapeau Rouge, Prague

American electronic band The Black Queen, formed by former members of The Dillinger Escape Plan and Nine Inch Nails, is coming to Prague. You can enjoy their dark show on October 25th in Chapeau Rouge. Tickets for 290 czk are on sale via fource.cz, GoOut.cz and Ticketpro.

The Black Queen is an electro project of Greg Puciato, a former frontman of The Dillinger Escape Plan and significant personality on the metalcore scene. The Rolling Stones magazine called him one of the best frontmen in metal. The other two members are Joshua Eustis (ex Nine Inch Nails, ex Telefon Tel Aviv) and Steven Alexander, a former tech for Nine Inch Nails and The Dillinger Escape Plan. The band formed in 2015 and in the beginning of 2016, a debut album Fever Daydream came out and was critically acclaimed. „Originally, we had envisioned this project being something much more gauzy and probably guitar-oriented, but at some point it just took a left turn and became very electronic,“ said Eustis. The influences of the 80’s and 90’s electro band, such as Depeche Mode, Massive Attack or Nine Inch Nails are surely noticeable in their music. The band emphasizes much on the visual side and the form of everything. The album and all the singles were only released on vinyls or cassettes in a total of 233 pieces each.

Připravujeme:

Scarlxrd (UK) with Redzed (CZ) 20. 5. 18 MeetFactory, Praha
Bonobo (UK) with Poté (UK) 22. 5. 18 Forum Karlín, Praha VYPRODÁNO
Michael Malarkey (US) with Gareth Dunlop (IE) 4. 6. 18 Fléda, Brno
Ben Howard (UK) with The Dead Tongues (US) 9. 6. 18 Velký sál Lucerna VYPRODÁNO
Fleet Foxes (US) 2. 7. 18 Lucerna Music Bar, Praha
Julien Baker (US) with Becca Mancari (US) 14. 9. 18 NoD, Praha
Xavier Rudd (AU) with Newton Faulkner (UK) 1. 10. 18 Palác Akropolis, Praha
[loveit] sound: Night Lovell (CA) 9. 10. 18 Roxy, Praha NOVĚ OZNÁMENO
The Black Queen (US) 25. 10. 18 Chapeau Rouge, Praha NOVĚ OZNÁMENO
Stu Larsen (AU) & Natsuki Kurai (JP) 29. 10. 18 Vila Štvanice, Praha NOVĚ OZNÁMENO
Frank Turner & The Sleeping Souls (UK) 18. 11. 18 Roxy, Praha
Parcels (AU) 7. 12. 18 Rock Café, Praha
Zdroj: TS