Kapela Craggy Collyde pripravuje nový album a pozýva na koncerty

Craggy Collyde je britsko-slovenská rock’n’rollová kapela so základňou v Brne, ktorá sa prvýkrát prihlásila o pozornosť v roku 2018 vydaním singlu Sorry Now/Go Ahead and Break Me. Odvtedy stihla odohrať koncerty na Slovensku i v Česku, vydať vinyl EP Wrapped Up in Ribbons so šiestimi skladbami a natočiť niekoľko videoklipov. Ten najčerstvejšík piesni Don’t Put Me Downbol zverejnený koncom minulého roku spolu s informáciou o novom členovi kapely. Tým je basák Tomáš „Faky“ Faktor zo známej bratislavskej kapely Princovia. Spolu s ním Craggy Collyde odohrá túto sezónu niekoľko koncertov, napríklad v Bratislave, Brne, ale aj v neďalekej Viedni.

„Veľmi sa tešíme, že konečne môžeme hrať koncerty bez obmedzení, nakoľko posledné dva roky boli veľmi náročné. Na prelome rokov 2020 a 2021 bolo dokonca deväť mesiacov, kedy sme sa nemohli vôbec stretnúť kvôli uzatvoreným hraniciam, keďže každý z nás žije v inej krajine, nehovoriac o skúšaní a koncertovaní,“ hovorí bubeníčka Veronika. Spevák, gitarista a skladateľ kapely Craggy dodáva: „Určite nás to na určitý čas zabrzdilo, ale nezastavilo nás to. Pokračujeme v hraní a tvorení. Už toto leto chystáme nahrávanie nášho prvého LP-čka, ktoré vydáme pravdepodobne ešte tento rok.

“ Zatiaľ si prídite vypočuť kapelu Craggy Collyde na niektorý z plánovaných koncertov:
30. apríl 2022 – Bratislava, Weranda
1. máj 2022 – Senica, Námestie oslobodenia
7. máj 2022 – Vyškov, Peklo
17. máj 2022 – Bratislava, Garáže pod Prístavným mostom
18. máj 2022 – Viedeň, Cafe Carina
28. máj 2022 – Brno, Desert

Viac informácií nájdete na Facebooku: https://www.facebook.com/craggycollyde alebo Bandzone kapely: https://bandzone.cz/craggy
EP Wrapped Up in Ribbons počúvajte na Bandcampe: https://craggycollyde.bandcamp.com/album/wrapped-up-in-ribbons
Posledné video k piesni Don’t Put Me Down: https://www.youtube.com/watch?v=OC35tO26EYQ&ab_channel=CraggyCollyde

Zdroj: TS