Kapela Craggy Collyde zverejnila video k prvému singlu z nového albumu, ktorý bude krstiť v Bratislave i Brne

Prvý dlhohrajúci album kapely s názvom “The House Next Door” vychádza v piatok 22. septembra 2023. Bude vydaný v rakúskom hudobnom vydavateľstve Mai Lei Bel, s ktorým kapela tento rok začala spoluprácu. Jeho vydanie budú sprevádzať aj dve parties v Brne (v piatok 22.9.) a v Bratislave (v sobotu 23.9.).

Craggy Collyde vstúpili na scénu ešte ako duo frontmana Craggyho a bubeníčky Veroniky v roku 2018. Prvý sedempalcový singel “Sorry Now” s energickou B-stranou “Go Ahead and Break Me” bol v roku 2020 nasledovaný desaťpalcovým EP “Wrapped Up in Ribbons” so šiestimi pesničkami, na čele s “Don’t Put Me Down”, ktorá sa čoskoro stala obľúbenou koncertnou hitovkou. Onedlho potom sa kapela rozšírila o basgitaristu Tomáša “Faky” Faktora (ex-Princovia).

Tak ako tieto predchádzajúce nahrávky, i nový album kapela nahrala v Brne v štúdiu Reset u Romana Kašníka. Nájdete v ňom elektrizujúci mix alternatívnych rock(’n’roll)ových piesní s atmosferickými a pomalšími baladami, ku ktorým si kapela prizvala aj hudobné hostky – violončelistku Katarín Zima z Bratislavy na temnú “Buried at Sea” a klaviristku Petru Čtveráčkovú z Prahy na záverečnú “I know It’s Over”.

“Na albume sa nachádza 11 pesničiek, z ktorých väčšinu budú ľudia poznať z koncertov. Mnohé z nich sme plánovali s Craggym nahrať už od našich začiatkov ešte v roku 2017. Avšak nachádzajú sa tam aj nové, doposiaľ nehrané pesničky. Napríklad titulnú “The House Next Door” sme zatiaľ na koncertoch nehrávali,” hovorí bubebíčka Veronika.

“Album je výsledkom nášho dlhodobého tvorivého procesu a snažili sme sa v ňom náš zvuk posunúť zase o kúsok ďalej od jednoduchého punku či rock’n’rollu – ktoré však stále máme radi! Koniec-koncov to dokazuje aj prvý singel z albumu,” smeje sa frontman Craggy.

Prvý singel z albumu má názov “Hold Your Head Up High” a video k nemu je zverejnené od pondelku 18. septembra. Kapela pozýva všetkých na parties k vydaniu albumu, ktoré budú spojené s krstom albumu a koncertom kapely – v Brne v kaviarni Flexaret v piatok 22. septembra od 19-tej hodiny a v Bratislave v Rómerovom dome v sobotu 23. septembra od 16-tej hodiny (krstu bude predchádzať burza vinylových platní v réžii obchodíku Vinylové platne).

Udalosť na facebooku pre Bratislavu: https://www.facebook.com/events/510230451325704
Udalosť na facebooku pre Brno: https://www.facebook.com/events/203360726083640

Zdroj: TS
Foto: Petr Foltýn