Koncert Jungle v Bratislave dopadol nad očakávania!

Hoci sme mali možnosť toto zoskupenie tento rok vidieť už na letnom festivale Grape, správa, že Bratislavu zaradili na zoznam zastávok v rámci ich turné k druhému albumu For Ever, nás všetkých nesmierne potešila. Samozrejme, tento koncert sme si nemohli nechať ujsť a v utorok sme nechýbali v Majestic Music Clube, ktorý Jungle dokázali vypredať už niekoľko týždňov pred koncertom.

Brány MMCčka sa otvárali o siedmej hodine večer, a napriek vypredanej kapacite bol organizačne koncert zvládnutý dobre. Problémy trošku nastali v šatni, ale niektorým veciam sa pri takom počte ľudí vyhnúť naozaj nedá.

Začiatok koncertu bol naplánovaný na deviatu hodinu večer, medzitým sme si stihli dať pár piviek na bare a netrpezlivo sme čakali, kedy sa na pódiu zjavia Tom s Joshom spoločne s ostatnými členmi. Krátko po desiatej sa klubom začali niesť úvodné tóny skladby „Smile“, ktorá je prvá v poradí aj na aktuálnej nahrávke. Kapela nás postupne previedla ich oboma albumami, samozrejme nemohli chýbať ani najväčšie hity ich debutového albumu. V úvode sme sa funky rytmami skladby “Heavy, California“ na chvíľu preniesli do slnečného štátu za Atlantický oceán, aby sme potom skĺzli k čosi melancholickejším tónom v singloch z prvého albumu, Julia a Platoon. Celé sa to počúvalo veľmi príjemne, atmosféra koncertu bola presne taká, akú sme si želali. Vystúpenie bolo veľmi kompaktné a harmonické, prevažne oranžovo-červené osvetlenie dodávalo koncertu dojem, akoby z neho priam sálala a vyžarovala teplá energia. Akoby sme ani neboli v novembrovej Bratislave, ale niekde na pláži v sedemdesiatych rokoch. K tejto atmosfére určite prispeli aj nasledujúce dve skladby, tento krát v rezkejšom šate, Happy Man a Beat 54. Ďalšie dve skladby boli venované emóciám,  ktorými sa Josh s Tomom vyrovnávali so svojimi rozchodmi, refrény hovoria za všetko: “When all your dreams are gone, and you’re still holding on“ pri skladbe „Casio“ a „You never gonna change me, I was already changin’“ pri skladbe „Cherry“, všetko vo výraznom červenom opare, ktorý do toho dokonale zapadol. Po “poslednej” kalifornskej skladbe, „House in LA“, kapela z pódia odišla, aby sme ju mohli vytlieskať a naplno si užiť ich najväčšie hity, „Busy Earnin‘“ a „Time“, ktorými koncert zakončili a za búrlivého potlesku sa odobrali do zákulisia.

Na rozdiel od augustového koncertu na Grape festivale nám tentokrát počasie koncert neznepríjemnilo a mohli sme si ho užiť naozaj dosýta, a určite by nám nevadilo vypočuť si ešte zopár skladieb. Niekto by mohol namietať, že zvuk sa až príliš podobal štúdiovej nahrávke, pri tomto druhu hudby to mne osobne vôbec nevadilo. V každom prípade prajeme skupine ešte veľa podobne úspešných koncertov, a tešíme sa na všetko nové, čo sa im podarí vytvoriť a dúfame, že sme sa nevideli naposledy.

Tamara Zaťková