XIII. STOLETÍ vydalo k 30. výročiu svoj debut AMULET v remastrovanej podobe rozšírený o bonusy

Skupina XIII. století vydala k 30. výročiu vydania svoj debutový album Amulet v remastrovanej podobe a doplnila ho dobovými bonusmi. Výročné vydanie vychádza na CD a LP s červeným vinylom.

„Amulet je ve všem zcela zásadní album, začátek všeho. Vznikla kapela, tvořil se zvuk kapely, začala spolupráce s vydavatelstvím Monitor. Byli jsme čtyři kluci, co se dali dohromady a dostali příležitost natočit desku. Netušili jsme, co nás čeká a jaký význam bude i po letech tato deska mít. Rád vzpomínám na celé období jejího vzniku a dodnes je to mé nejoblíbenější album,“ spomína Petr Štěpán, dvorný skladateľ, textár a spevák XIII. století.

Výročná reedícia vychádza na CD rozšírená o bonusy. „V období vzniku desky Amulet vzniklo více skladeb, než kolik nakonec obsahovala. Nyní po 30 letech přišla příležitost některé z nich natočit ve studiu. Vybral jsem písně Jerusalem a Kainovo znamení. Věřím, že budou příjemným bonusem pro fanoušky,“ dodáva Petr Štěpán.

Skupina XIII. století vznikla v roku 1991. Hraje gitarový gothic rock vychádzajúci z pôvodného odkazu gotickej vlny a punku. Vo svojom žánri patrí k českej absolutnej špičke s presahom do zahraničia. Vyhľadávané sú jej koncerty aj u nás na Slovensku, Poľsku a Nemecku. Vystupuje na medzinárodných festivaloch a prehliadkach. V roku 2013 bola skupina ocenená prestížnou hudobnou cenou Břitva a bola uvedená do „Galérie legiend”. Vedúcou osobnosťou je Petr Štěpán, skladateľ, textár, básnik a spisovateľ.

Zdroj: TS