Wilsonic Club prinesie v Appleblimovi budúcnosť house music!

30. septembra príde do KC Dunaj v Bratislave, na ďalšiu z pravidelných klubových nocí pod značkou Wilsonic, predstaviť aktuálny zvuk britského tanečného undergroundu bristolský producent Appleblim.

Laurie Osbourne si urobil meno ako jeden z pionierov dubstepu. So Samom Shackletonom založili jeden z pilierov tohto žánru, label Skull Disco. Nemenej dôležitou pre vývoj londýnskej subkultúry a s ňou spojeného hudobného soundtracku sa stal aj jeho promotérsky počin, dnes už kultová klubová noc FWD>>. V súčasnosti šéfuje vlastnej značke pod názvom ApplePips, ktorá mu umožňuje tú pravú vydavateľskú slobodu.

Appleblimova produkcia sa nikdy nedala zaradiť pod ortodoxný dubstep. Jeho hudobný vibe je skôr odrazom toho, čo sa vo svete progresívnej elektroniky aktuálne deje. Hudobným klišé sa snaží vyhýbať. Možno aj vďaka častým spoluprácam, ku ktorým je otvorenejší, ako býva obvyklé.

Appleblim nie je typ hviezdy na výslní žánru. V scéne je osobnosťou a platí skôr za vizionára, ktorý svojou prácou inšpiruje ďaľších. Tak tomu bolo v ére, kedy si dubstep ešte len klieštil cestu londýnskym undergroundom. A tak je tomu i dnes, kedy už štandardnú dubstepovú rytmiku v jeho dídžejských setoch strieda skôr tá pravidelná, houseová.

Nedajte sa však zmýliť, Appleblim nie je spiatočník. V jeho prípade ide skôr o house ako základ, matku tanečnej elektroniky ako ju poznáme dnes (kde techno je otcom). Základ, ktorý je doplnený o nadžánrovú nadstavbu v súčasnom, hlbokou basou tvrdenom zvuku.

Ako sám hovorí, je jedno či DJ hrá dubstep, house alebo techno. Dôležité je, aby ľudí dokázal pobaviť a je len na ňom, či to bude robiť ako väčšina, s pomocou osvedčených hitov, alebo ako on, dôkladnou selekciou nových, často ešte nevydaných trackov v konfrontácii s ozajstnou klasikou daného žánru.

Appleblim má meno, ktoré vo svete znamená kvalitu. Inak tomu nebude ani na ďaľšom Wilsonic klube v KC Dunaj. Vstupenky sú ako vždy k dispozícii na ww.tixy.sk. Ak chcete, môžete pokúšať aj šťastenu a získať ich zadarmo vo vysielaní Rádia_FM.

Zdroj: Wilsonic
Publikoval: Redakcia GREGI.NET