Veronika Rabada spievala na ulici a Košičania sa objímali.

Košická speváčka Veronika Rabada zaujala už svojim debutovým albumom Lúka (2018), z ktorého sa na koncertoch a v rádiách už udomácnili piesne Ach Janíčko, Zabudni, Lúka, či Husičky. Teraz, na konci leta prichádza s novou skladbou  Radosť mám, na ktorej sa hudobne a producentsky podieľal známy slovenský producent Martin Kavulič.  

“Bola to pre mňa nová a veľmi zaujímavá skúsenosť, pretože som na piesni prvýkrát spolupracovala s Martinom Kavuličom, ktorý je tiež Košičan. Pieseň od neho dostala modernú podobu a tým sa trochu odlišuje od tých, ktoré som urobila doteraz, ale myslím si, že je dôležité skúšať nové veci a posúvať sa,” povedala o novej piesni Veronika a dodala: “Mala som viac textov, ale Martin si vybral práve tento. Teším sa, že posolstvo môjho textu ide do sveta podporené jeho hudobným cítením.”

 Text piesne Radosť mám sa Veronike začal rodiť v hlave cestou na vlakovú stanicu. Potom ho hneď vo vlaku rýchlo napísala na papier. “Každý nápad na text hneď konzultujem s mojim bratom Petrom Rabadom, aj teraz som mu ho poslala na úpravu. Už keď som to písala, cítila som obrovskú túžbu objímať ľudí okolo seba. Práve preto sme sa pri nakrúcaní videoklipu rozhodli k tejto myšlienke vrátiť. Veľmi som chcela, aby sme v ňom zachytili energiu nášho krásneho mesta, radosť z hudby a hlavne odkaz, že všetko dobré, čo dáš, sa ti vráti. Verím, že sa nám to podarilo a objatie, ktoré som Košiciam dala, medzi ľuďmi aj zostane,” povedala o texte a videoklipe Veronika.

Na nový klip Veronika oslovila skúsených filmárov zo Shotpro, s ktorými spolupracovala už na klipe k piesni Husičky. Nič nenechala na náhodu a vymyslela ideu videoklipu, postarala sa o jeho celú organizáciu a réžiu tiež zvládla sama.  

“Ušila som si tak na seba poriadnu búdu, ale ja som v týchto veciach tak trochu “šiši” a vždy musím a chcem mať veci pod kontrolou. Keďže mám vyštudované herectvo, tak všetko musí mať u mňa svoj príbeh a zmysel.” objasnila speváčka Veronika Rabada

Novinka už na sociálnych sieťach získava množstvo priaznivých ohlasov od fanúšikov a Veronika dúfa, že tak môže aspoň na chvíľu ľudí potešiť a priviesť ich na príjemnejšie myšlienky. Na živé koncerty si však kvôli súčasnej situácii budú museť fanúšikovia počkať.

“Stihli sme také malé turné, ale ľudia sú opatrní, čo je na druhej strane aj dobré. Napriek tomu, že nám koncerty neskutočne chýbajú, musíme byť trpezliví a tolerantní voči situácii, ktorá nastala. Zatiaľ budeme tvoriť a chystať nové piesne. Verím, že už pred Vianocami budeme môcť predstaviť náš vianočný koncertný program a s ním spojené vianočné CD Koleda,” dodala na záver Veronika Rabada.

www.rabada.sk
https://www.facebook.com/veronikarabada/
https://www.youtube.com/channel/UC8PdP5jg22KdaocvJqlfDcw

Zdroj: pro:messa