Synthesia: Hľadáme výnimočných!

Keby sme sa opýtali slovenských návštevníkov klubov a žúrov, čo si myslia o našej malej elektronickej scéne, väčšina z nich by asi nevedela, čo odpovedať. Je to dobré, je to zlé ? Čo ja viem, nemám tucha. Asi dobré, ne? Šak ruka hore, nech to poriadne duní a ide karta, a vôbec, čo je to za tupú otázku, kde mám drink .. aha tu je, rovno pod nosom, hm, fúu aká vyparádená cica, tuším sa idem konečne baviť!

Našli by sme pravdepodobne aj zopár znalejších, ktorí by vedeli povedať kto a čo práve hrá. A medzi nimi máličko insiderov. Ľudí, ktorí majú znalosti o vzťahoch a spôsoboch promotérov, prevádzkarov klubov, djov, a ktorí radi a často spomínajú na staré časy. O súčasnej slovenskej tanečnej scéne rovného beatu vám nepovedia veľa pekných slov a mohli by sme čakať niečo v zmysle ‘zakrpatená scéna plná nenávisti a žlče, kde musíte vždy niekoho poznať aby ste sa niekam dostali a kde síce máme viac djov ako klubov a parties dokopy, no stále dookola počujeme to isté s tými istými tvárami’. Každoročné diskusie k BeeFree sú toho typickým prejavom.

Úprimne, už je nám to tak trochu jedno. Zvykli sme si na tento náš ‘slovenský folklór’. No mrzí nás, že na rozdiel od okolitého sveta u nás klasická tanečná hudba upadá, počty zaujímavých zahraničných hostí padajú každým rokom a pre mnohých lokálnych djov tu nie je miesto, ani keď ich vkus a schopnosti často predčia väčšinu slovenskej zombie dj spoločnosti.

Synthesia

Preto sme sa rozhodli vyzvať všetkých djov, skúsených aj neskúsených, ktorí vidia a vedia, čo sa deje. Príďte hrať pre nás! Hľadáme djov, výnimočných nie svojimi známosťami alebo schopnosťou sa predať. Radi by sme spoznali djov výnimočných svojim citom pre hudbu a harmóniu, hudobnou vzdelanosťou a prehľadom a svojou vôľou priniesť návštevníkom vkusný hudobný zážitok. Skúsenosti, kontakty, lokálna príslušnosť, spôsob hrania, nič z toho nie je pre nás podstatné. Iba to, čo dokážete za dj pultom.

A čo ponúkame? Zaradenie do lineupu v jednej z nasledujúcich Synthesii na zaujímavé miesto (pred alebo po headlinerovi), nadštandardný honorár (žiadne “hranie za drinky”) spolu so starostlivosťou, ktorá sa na Slovensku už dávno nenosí, možnosť prezentovať svoj set a seba v relácii 4Elements a v neposlednom rade aj kamarátstvo ľudí, ktorí to s hudbou myslia vážne a nie sú zaťažení hľadaním správnych ekonomických rozhodnutí, ľudovo povedané, kašleme na stratu, prvoradá je radosť z dobrej hudby.

Stačí, ak nám na náš e-mail dj@media4m.sk pošlete link na set o dåžke minimálne 60 minút, na základe ktorého spravíme výber. Žánrovo vás nijako nechceme obmedzovať, no ruku na srdce – aby to ladilo s našimi zahraničnými hosťami. Sľubujeme, že každý set si vypočujeme a zhodnotíme v súkromnej odpovedi tak, aby sa v prípade slovíčka nie povedalo aj prečo nie. Táto výzva nie je časovo obmedzená, no pokiaľ by ste chceli stihnúť najbližšiu Synthesiu, orientačný dátum je začiatok decembra.

A aby sme vás presvedčili, že to myslíme naozaj vážne, naplánovali sme pre vás rovno dve Synthesie!


Tá prvá je náš malý príspevok k vianočnej pohode a udeje sa 25. decembra, t.j. v nedeľu na Prvý sviatok vianočný, v novom bratislavskom multifunkčnom klube KC Dunaj. Hlavným hosťom bude veselý, no zároveň rešpektovaný anglický producent a dj King Unique, ktorý predstaví “drsný undergroundový house a kozmické techno”, ako sám poeticky svoj hudobný prejav nazval. Bude to pre nás skvelá príležitosť vytriasť vianočné kilečká v novom priestore s výborným barom a cenami, pri ktorých vám padne sánka, terasou s výhľadom na Staré mesto a predovšetkým s atmosférou klubu, na bratislavské pomery až nevídanou.

Druhá Synthesia bude oslavou elektronickej tanečnej hudby v pravom slova zmysle, keď naše pozvanie prijal holandský housový diktátor Eelke Kleijn, ktorému v posledných rokoch nie je cudzie ani tvrdšie techno a ktorý svoj jedinečný zvuk predvedie v elegantnom priestore trnavského Europa2Pointu 18. februára 2012.

Tešíme sa na každý jeden poslaný set, tešíme sa na King Unique-a a Eelkeho, tešíme sa na vás v nových priestoroch už presne o mesiac.

Synthesia: King Unique
25.decembra 2011
KC Dunaj / Bratislava
KING UNIQUE / Bedrock (UK)
Support: Drahosh, pmc, tomin, ty ?
vstupné: 6€ do 23:00/7€ po 23:00


Synthesia: Eelke Kleijn
18.februára 2012
Europa2Point/ Trnava
EELKE KLEIJN / Outside The Box (NL)
Support: tba, ty ?
vstupné: 7€ normal / 10€ vip

Synthesia

Zdroj: Synthesia
Publikoval: Redakcia GREGI.NET