Scena_FM Najt putuje s Djom Wichom do Piešťan.

Reláciu Scena_FM, už asi nie je potrebné veľmi predstavovať. Pravidelná piatková show na Radio_FM, pod taktovkou Galagera a Yanka Krala hostila už množstvo špičkových mien ako z domácej, tak aj svetovej hudobnej scény. Spomenúť môžeme mená ako napr. DJ Zinc, ZEBRA KATZ, Canblaster, Marshall Jefferson, Teddy Killerz, Toky, Vec, L PLUS a desiatky ďalších djov a producentov.

Po vyše roku svojej existencie sa relácia z éteru rádia chystá priniesť to najlepšie z domácej scény do šiestich miest a klubov na Slovensku pod názvom Scena_FM Najt.

Úvodnú „Najt“ ste mali možnosť zažiť už v Bratislave. Tejto akcie sa zúčastnilo vyše 700 návštevníkov a priniesla neopakovateľnú atmosféru do priestorov Nu Spirit Clubu a inak tomu nebolo ani na druhej a tretej “Najt” v Nitre a v Trenčíne.

Prvá zastávka v tomto roku smeruje do Piešťan, konkrétne to bude klub Podzemie, kde budete mať opäť možnosť počuť to najlepšie z hip hopu, trapu, bass music, grimeu a dnb.

Hlavnou hviezdou večera bude najúspešnejší a najproduktívnejší československý hip hopový producent – “The man with the Golden Touch” Dj Wich . Popri ňom zahrajú samozrejme aj samotní moderátori relácie Yanko Kral a Galager, Sir Bakulu a domáci BIIZA.

Scena_FM Najt bude následne pokračovať v s minmálne ďalšími dvomi “štáciami”: Žilina a Košice.

DJ Wich

Občanskym menom Tomáš Pechlák, je jedným z nejslávnejších a nejúspešnejších DJ´s česko-slovenskej hip-hopovej scény. DJingu sa začal venovat v roku 1998. Odvtedy už “čo to” postíhal vyprodukovať. Spomenúť môžeme napríklad albumy Indy a Wich, spolupráce s La4, Rytmusom, Vladimírom 518, Majkom Spiritom, Orionom, Egom a prakticky celou československou scénou. Okrem domácich interprétov sa môže pochváliť aj spoluprácou s menami ako Lil Wayne, Talib Kweli, M.O.P, Kurupt a ďalší…

“Zopár” ocenení Ocenenia
2001 – Cena Anděl – DJ roka
2002 – Dance Music Awards – My3 – Nejlepší album roka
2004 – Hudební ceny Óčka – Time Is Now – Nejlepší Hip Hop/R’N’B album roka
2004, 2005, 2006, 2007, 2008 – Rebríček Music Awards – DJ roku
2013 – Youtube Awards – kanál s najviac odberatelmi v kategorii hudba

DJ Yanko Kral

patrí technicky k špičke slovenských djov. Bol takmer 10 rokov koncertným djom jednej z najznámejších slovenských hip hopových skupín H16, no už dlho nie je “iba” hip hopovým djom. Venuje sa mnohým žánrom elektronickej hudby. Jeho sety sa vyznačujú tým, že dokáže rôzne žánre spojiť do jedného plynulého celku. V jeho spomínaných eklektických setoch nájdete ako hip hop, tak aj trap, dnb, uk grime, house, bass music a mnoho iného.

GALAGHA

hráva polámané beaty už dvadsať rokov a je považovaný za jedného z otcov slovenského drum&bassu. V 90-tych rokoch totiž spolu s DJom Gabannom založili Drumatique crew a postavili základy pre dnešnú rozmanitú scénu. Drum&bassu, housu, technu či dubu sa počas piatkových večerov nevenuje len v Scene_FM, ale aj v relácii Fresh_FM, ktorá prináša to najhorúcejšie, čo na tanečnej scéne vzniklo.

SIR BAKULU

taktiež nie je na slovenskej drum&bassovej scéne žiadnym nováčikom – v bratislavskej Radosti bol rezidentom akcie Drum 4 Bass, spolu s DJom Slightom roztočili šialenstvo s názvom Special Place a bol aj hlavným organizátorom D.N.B.A. Challenge Žúru, na ktorom sa stretávali DJské crews z celého Slovenska.

BIIZA

Spoluzakladateľ organizácie #Mushla a rezident Piešťanskej domovskej akcie #BoilInOil, DJ a producent Entony BIIZA … V jeho setoch počuť tvrdé hiphopové beaty v kombinácií s elektronikou. Setlist je freestylový, dopĺnený scratchmi.

web

Zdroj: Scena_FM