RADIO JAZZ už vysiela v Bratislave aj online!

Jazz. Hudobný žáner, ktorý má na Slovensku a aj v Bratislave množstvo priaznivcov. Spoločne zažívame krásne koncerty, ktoré sú v prepojení s ďalšími žánrami a stávajú sa tak platformou aj pre rôzne iné hodnotné hudby. Práve preto považovali autori projektu za dôležité darovať slovenskému jazzu vlastné RADIO JAZZ. Nebude len akýmsi jukeboxom, ale novou živo pulzujúcou hudobnou platformou na európskej úrovni. Bratislavským kreatívnym rádiom s interaktívnou dramaturgiou prezentujúcou rôzne druhy podujatí súvisiacich s jazzom.

Nalaďte si na bratislavskej frekvencii 92,60 MHz, nové RADIO JAZZ. Počúvať ho môžete aj online. Vzniklo pod hlavičkou Music Gallery Group s.r.o. na čele s konateľom Martinom Valihorom, ktorý bude zárukou kvality vysielaného obsahu a úspešného fungovania rádia. Tento hudobník a umelec, patriaci medzi medzinárodnú špičku, sa rokmi osvedčil aj ako schopný organizátor medzinárodných podujatí veľkého rozsahu ako napríklad One Day Jazz Festival či Jazz v Divadle Aréna.

Vznik RADIA JAZZ  má byť obrovským krok k rozvoju našej scény, k jej vývinu. Jazz patrí k celosvetovo uznávanej umeleckej forme. Sú to ľudia ktorí študujú hudbu, oddávajú sa jej celý život a zároveň je to platforma hudieb, ktorá dáva priestor inštrumentalistom a veľkej hudobnej komunite v tomto žánri.

RADIO JAZZ sa postupne stane nie len príjemným zdrojom lokálnej a jazzovej hudby, ale aj rádiom, ktoré sa bude starať o informovanosť o kultúrnom dianí v Bratislave. Bude dávať priestor rôznym interaktívnym formátom, programom a reláciám. Živým vstupom či prenosom živých koncertov. Martin Valihora ako garant projektu má za sebou celú jazzovú obec, hudobníkov a podporovateľov. „Chceme, aby dostali priestor aj v reláciách, aby si tam každý našiel svoj formát. Spoločne tak vytvoríme dramaturgiu rádia, ktorá bude počúvaná. Bratislavské rádio, ktoré bude hovoriť o slobode v hudbe, o kvalite v hudbe, o kvalite interpretačného umenia. Bude dávať priestor hudobníkom, sólistom hrajúcim hudbu, ktorá súvisí s jazzom. Veríme, že našu aktivitu určite privítajú všetci organizátori a ľudia starajúci sa o kultúru v Bratislave. Nové RADIO JAZZ sa tak stane dôležitým premostením medzi hudobníkmi a poslucháčmi tohto žánru“ dopĺňa Martin Valihora.

Zdroj: TS