Povinná letná jazda v párty Hochspannung! a jej nemeckým headlinerom Orsonom.

Letná verzia Hochspannung! párty zapichne v piatok 29. júla svoj pomyselný prst na mape do Berlína. Z európskej hudobnej metropoly príde bratislavské publikum do Klubu Dole rozohriať (alebo možno schladiť) nemecká spojka vydavateľstiev ako Swamp81 či DMZ, DJ a producent, majiteľ vydavateľstva Version a neúnavný propagátor bass music v meste techna – Orson. Domácu scénu zastúpia DJka Tea Tralna a rezidenti párty Bad Mojo a Michael Priest.

ORSON (Version / DE)

Berlín nepatrí medzi typické bašty bass music, no predsa len sa nájdu takí, ktorí – síce nenápadne, ale o to usilovnejšie – zásobujú toto mesto subbasovými frekvenciami. Jedným z popredných hráčov je Orson, ktorého začiatky sú spojené s raným dubstepom, hashtagmi ako DMZ či FWD>>, a preto neprekvapí, že za 10 rokov svojho pôsobenia pritiahol do hlavného mesta spolkovej republiky také zásadné mená ako Mala, Loefah, Kode 9 či Skream (keď ešte stál za to). Zmutovanú a Berlínom ovplyvnenú verziu ostrovnej hudby vydáva na vlastnej značke Version, kde vyšlo už sedem vinylov prevažne z jeho vlastnej dielne. Dopĺňajú ich rovnomenné parties v Berlínskom Ohm Clube a pravidelná show na Berlin Community Radio. Orson je jednoducho londýnska duša v berlínskom tele.

Tea Tralna

Tea Tralna nemôže na žiadnej dobrej párty chýbať! Roky to dokazovala ako návštevníčka a teraz – konečne – aj ako DJka. Nenechajte sa však oklamať nežnejším pohlavím, jej sety sú rovnako ostré ako Sriracha u Phonga, selekcia aktuálna ako atómové hodiny a prehľad lepší ako z televíznej veže. Bolo len otázkou času, kedy sa so svojou zmesou bass music, grimeu a ďalších chuťoviek dostane na lineup Hochpannung! párty.

Večer neodmysliteľne otvorí a uzavrie rezidentná dvojica – DJ a producent Bad Mojo a zakladateľ párty Michael Priest. Vaša letná dávka 50 Hz je tu.

29. 7. (piatok)
Štart: 22:00 hod.
Vstup: 3€
Event: www.fb.com/events/966970326755505

Hoch_poster_web

Zdroj: klub Dole