Laksa roztancoval júnový Hochspannung! x BassTransmission

Posledný Hochspannung! x BassTransmissions sa pred letnou pauzou a festivalovou sezónou zaodel do britských farieb – rezidentov Michaela Priesta, Bad Moja a CLVa doplnil bristolský DJ Laksa.

Tú správnu atmosféru 14. júna v bratislavskej Fuge už od skorého večera na terase vytváral DJ wnchnz, ktorý nás perfektne naladil na pretancovanú noc. Winchenzo, ako mu zvyčajne hovorili priatelia, je polovica djského dua Beatbenders. Ako sme mohli sami počuť, jeho hudobný vkus formujú technológie, ktoré ho fascinujú od skorej vlny počítačov v 90-tych rokoch. V jeho hudbe sa zároveň odráža jeho náklonnosť k syntetizátorom a hudobným zariadeniam, ktoré produkujú rôzne zvuky. Ako svetla ubúdalo, teraska sa plnila a vnútri sa už pripravovali rezidenti klubu spoločne s cenným hosťom.

Atmosféra Hochspannung! x BassTransmissions

Laksa, to nie je len kulinárska špecialita juhovýchodnej Ázie, ale aj pseudonym bristolského DJa a producenta Caluma Rossa, ktorý bol hlavnou hviezdou večera. Momentálne pôsobí v Londýne, tento večer si však odskočil do bratislavskej Fugy predviesť nadšencom temných beatov jeho inovatívny štýl. Ukázal nám, ako dokáže jeho hybridný sound zmazávať hranice medzi technom, bass music a breakom. Laksa sa v jeho tvorbe nebojí ani nezvyčajne pomalého tempa, ktoré často dýcha z jeho trackov a DJ setov. Vo Fuge ale dal prednosť tvrdším veciam, ktoré publikum patrične ocenilo.

Vo svojej tvorbe najradšej improvizuje, dodáva však, že jeho najväčšou inšpiráciou je jeho život a prostredie, v ktorom tvorí. Vo svojom súkromnom živote vyštudoval sociálnu prácu a jeden z jeho mixov, ktoré vznikli po ukončení stáže v tomto odbore zachytáva obrovskú spleť pocitov a myšlienok, ktoré mu priniesla táto skúsenosť. Nevie si dobre predstaviť, že by robil hudbu full time, snaží sa v živote nájsť rovnováhu medzi produkovaním a každodennými činnosťami. Jeho producentské zručnosti pretavené do DJ setov sme mali možnosť si užiť naživo a bola to skvelá bodka za tohtoročnou klubovou sezónou. Hochspannung si na leto dáva prestávku a tešiť sa naň môžeme najbližší október.

Napísala: Tamara Zaťková
Foto: Michal Dzubina – Floe Fotography