Polámané futuristické techno z Bristolu.

Po úspešnej premiére kolaboratívneho projektu dvoch zoskupení Hochspannung! a BassTransmission prinášajú organizátori do bratislavského klubu Fuga druhé vydanie, ktoré sa uskutoční v piatok 12. mája. V hlavnej úlohe sa predstavia – bristolský Dj a producent Batu a viedenský vinylový fetišista Børt.

Batu vo svojej tvorbe spája charakteristický odkaz Veľkej Británie, ktorý dopĺňa polámaným  experimentálnym technom a rigoróznym zvukovým designom. Radšej riskuje a vytvára netradičné kompozície, komplikované rytmy a zvláštne zvuky, ako by mal staviť na istotu osvedčenej klubovej šablóny. Jeho tvorba sa objavila na vydavateľstvách ako Livity Sound,  Mistry či Pinch-ovom Cold Recordings. To najzaujímavejšie si však necháva pre vlastné vydavateľstvo Timedance, čo potvrdili vo svojich rebríčkoch top 10 labelov za rok 2016 magazíny Resident Advisor a Fact.

Rakúsky DJ Børt je rezidentom párty Mutter či Meat Market a klubov ako Grelle Forelle a Das Werk, vinylový entuziasta, významný predstaviteľ viedenského nočného života, ale hlavne precízny DJ. V line upe večera nebudú chýbať rezidenti Bad Mojo, Michael Priest a CLV.

EVENT: https://www.facebook.com/events/251310838675263/

Zdroj: Hochspannung!