PARKETOVÝ LEV JE VO FINÁLE ROCKOVEJ MATURITY.

Bratislavská partia hudobníkov Parketový Lev v zložení bratov Jána a Jakuba Hrčkovcov, Dafyho a Alexa Oplta zaznamenávajú veľké úspechy v lokálnych aj celoslovenských súťažiach. Po absolútnom prvenstve v júnovej súťaži Kapela Ružinova títo páni valcujú popredné miesta v celoslovenskej súťaži Rocková Maturita.

Rocková Maturita – Garage Awards organizovaná občianskym združením Slovenské hudobné fórum ešte v marci tohto roku spustila registráciu do 3. ročníka súťaže v troch kategóriach – rock, popmetal. Chalani z Parketového Leva sa prihlásili do kategórie rock. „O súťaži sme sa dozvedeli pár dní pred skončením registrácie,“ hovorí basák Dafy, „tak sme po krátkej dohode s kapelou poslali prihlášku spolu so súťažnými skladbami Čierne oči To nie si ty.“

Prvý výber do semifinálového kola prebehol 22. mája v bratislavskom Rock Cafe, kde súťažná porota v zložení hudobných odborníkov Katky Korček, Rasťa Očenáša, Igora Timka, Sancheza a Jerguša Oravca vybrala najlepších 12 kapiel z kategórie rock. V tomto kole sa Parketový Lev umiestnil na prvom mieste so 44 bodmi. Vypočuli si aj výborné hodnotenie od poroty. „Odkedy som späť na Slovensku, chodím na koncerty Zóny A, milujem Slobodnú Európu, to rebelstvo, a presne to mi aj táto kapela ukázala,“ hovorí Katka Korček.

V semifinále sa kapela odprezentovala 30 minutovým koncertom na festivale Topfest, ktorý bol pre päťčlennú porotu zaznamenaný na videu. „Hralo sa nám výborne, myslím, že sme predviedli výbornú show, ako už na našich koncertoch býva zvykom,“ prezradil Alex (bicie). Následne odborná porota po zhliadnutí všetkých vystúpení zhodnotila kapely na finálovom výbere v Rock Cafe dňa 18. septembra. Parketový Lev si znovu vyslúžil pochvalu. Sám Igor Timko kapelu pomerne vtipným komentárom prirovnal k jeho kapele v začiatkoch: „Dúfam, že vás teraz neurazím, videl som, že ste striedali rýchle a stredné rytmy a dosť mi to pripomína nás, keď sme začínali. Ťažko sa tomu verí, ale ako nám onoho času povedal p. Zelenay, takú túžbu po sláve som posledný krát v očiach videl u M. Ďurindu. Rád by som si vás pozrel vo finále.“ A kapela postúpila znovu z prvého miesta so 48 bodmi do finále. „Sme veľmi radi a tešíme sa tomuto úspechu, ďakujeme porote za skvelé hodnotenie,“ zhodnotil Kubo.

Finále Rockovej Maturity sa uskutoční 8.11.2019 v priestoroch Majestic Music Clubu v Bratislave, kde sa predstaví spolu až 15 súťažných kapiel z troch kategórii. „Aj touto cestou by sme vás všetkých radi pozvali, príďte sa zabaviť a podporiť mladé kapely,“ odkazujú členovia kapely Parketový Lev Janči, Kubo, Alex a Dafy. Kúpou vstupenky na toto podujatie okrem mladej slovenskej hudobnej scény tiež podporíte nepočujúce deti.

A čo okrem koncertovania a súťaženia chystá tento rok Parketový Lev? „Máme rozpracovaných viac vecí, ale za zmienku stojí určite vydanie nášho albumu na platňu prostredníctvom českého vydavateľstva Papagájův Hlasatel Records,“ prezrádza spevák kapely Janko, „takisto pripravujeme videoklip, určite sa máte na čo tešiť.“

Zdroj: TS