Víťazi Rockovej maturity II., FISHFACE a BULLET HOLES, vyrážajú na česko-slovenské turné. 

Druhý ročník Rockovej maturity je úspešne ukončený a pozná svojich víťazov. Jedno z cien pre víťazné formácie je spoločné turné po česko – slovenských kluboch. Začína sa v Košiciach v Riders Pube dňa 24. marca a končí v brnenskej Melodke 26. apríla. Do klubov prinesie doslova všehochuť súčasného slovenského rockenrollu v podaní formácií: BULLET HOLES, FISHFACE, DIAMOND FLOWERS, LEGEND OF THE SUBMARINE, THE GANG a SOUND OF MAYHEM, od alternatívneho electro poprocku až po metalový hardcore.  Je jasné, že v tejto všehochuti rockenrollu si každý svojho obľúbenca nájde.

Postupne Vám predstavíme všetkých účinkujúcich VŠEHOCHUŤ TOUR – turné víťazov Rockovej maturity 2017. Na prvých miestach v kategóriách POP & ROCK a HARD & HEAVY sa v druhom ročníku Rockovej maturity umiestnili kapely BULLET HOLES a FISHFACE.

BULLET HOLES je bratislavská formácia, ktorá čerpá z odkazov rockových velikánov a snaží sa robiť čistý a melodický rock, čo sa im aj darí. Kapela bola jedným z prekvapení súťaže, kde do semifinále sa dostali až pomocou fans hlasovania, avšak ich živé vystúpenie presvedčilo porotcov a to im zabezpečilo účasť vo finále POP & ROCK kategórie, ktoré suverénne vyhrali. Tu je zopár vyjadrení porotcov z finálového večera, ktoré by vo Vás mohli vyvolať chuť si užiť ich koncert:

Zuzana Smatanová ,, Páči sa mi, že spevák je zároveň aj výborný gitarista. ʼʼ

Braňo BEJZO Bajza  ,, Spevák má obrovskú charizmu.ʼʼ

Vadim Bušovský ,, Chalani, dostali ste ma tak, že mi vypadli slzy. ʼʼ

Peter Bič ,, Po dlhej dobe zdravý, slušný rockenroll, aký som už dávno nepočul na Slovensku. ʼʼ

Juraj Kupec ,, Kapela plná energie, je to poctivé a úžasné. ʼʼ

My už len dodáme, že líder kapely Peter Horony bol v rámci finalových večerov ocenený aj ako najlepší spevák a najlepší inštrumentalista ( gitara ) druhého ročníka Rockovej maturity. 

Z Trenčína sa do druhého ročníka Rockovej maturity prihlásila formácia FISHFACE, ktorá od začiatku súťaže v kategórii HARD & HEAVY suverénne ustála rolu favorita a stala sa absolútnym víťazom tejto kategórie. Ich tvorba a živé vystúpenia najlepšie charakterizuje slovo ENERGIA. Je to kapela štyroch kamošov, ktorí skvelo ovládajú svoje nástroje a komunikáciu s fanúšikom, čomu výrazne napomáha charizma speváka Jakuba. Na dotvorenie Vášho obrazu, taktiež  prikladáme zopár vyjadrení porotcov z finálového večera:

Roman Bomboš   ,, Túto kapeu chcem počuť na veľkom pódiu, bolo im to tu malé !ʼʼ

Róbert JURY Jurányi  ,, Zatiaľ sa na nich nikto nechytá.ʼʼ

Jimy Cimbala ,, Čo tu mám hodnotiť! Desať! .ʼʼ

Juraj Kupec ,, Dnes som mal zimomriavky z tejto kapely, a som rád že je takáto kapela na Slovensku.ʼʼ  

Rocková maturita je po svojom druhom ročníku, najväčšou súťažou rockových amatérsky kapiel na Slovensku. Svoj tretí ročník otvorí až v budúcom roku, kde zároveň otvorí aj české kolo Rockovej maturity. Tento rok má v pláne prichystať čo najlepšie podmienky pre súťažné kapely, a urobiť súťaž ešte atraktívnejšou a zaujímavejšou. Pre kapely chystá na leto spoločný kemp, kde sa bude hrať, školiť aj športovať. Sleduj naše kanály a weby.

Za Slovenské hudobné fórum, Roland Koncz – projekt manažér Rockovej maturity.
VIDEO: digitalrockmedia.sk