ASENTH, víťaz prvého ročníka Rockovej Maturity, zverejnil prvý singel „Správny čas“ z pripravovaného albumu.

Bratislavská kapela ASENTH zverejnila nový videosingel  „Správny čas“. Skladba je prvotinou z pripravovaného nosiča rockerov. Na výrobe videoklipu sa podieľal i protagonista postavy z filmového kultového trháku.

Západoslovenská kapela ASENTH, ktorá má na svojom konte víťazstvo pilotného ročníka Rockovej Maturity aktuálne v štúdiách pracuje na novom albume.  Bratislavské zoskupenie, ktorému učaroval rock-metal, v zložení  Ivoš Paška – gitara, Vladoš Paška – bicie, Tomáš Buroň – Spev a  Tibor Kusý – basgitara, má doposiaľ na konte dve EP „Bez zábran“ a „S tebou viem“. Uplynulý víkend ponúkli i ochutnávku z pripravovaného nosiča – videoklip s názvom „Správny čas“ .  

Pesnička sa od prvých chvíľ rodila vďaka spoločnému úsiliu. Melódia i text piesne „Správny čas“  je rukopisom všetkých členov skupiny, v ktorej sa odráža vplyv jednotlivých hudobníkov.  „Téma pesničky je síce od pohľadu nejasná, občasne premenlivá a prevláda v nej inverzia, avšak poukazuje na fakt, že každý má svoj správny čas sa rozhodnúť a tak zmeniť svoj osud,“ priblížil Ivoš Paška gro skladby.

Partička mladíkov – priaznivcov tvrdej muziky novinku pripravovala hneď v niekoľkých hudobných štúdiách. Každý z hudobných nástrojov bol nahratý v inom štúdiu a za iných podmienok. Podstatnú časť pesničky však kapela nahrala u svojho kamaráta, legendárneho Juraja Kupca, s ktorým sa ich cesty stretli počas súťaže Rocková Maturita. Chalani sa s pesničkou do detailu pohrávali niekoľko týždňov. „Vždy sme vedeli, ako tá pesnička má vyzerať, takže sme už len hľadali cestu, ako najlepšie a najefektívnejšie využiť možnosti, ktoré máme,“ prezradil leader skupiny Ivoš Paška.  Mix a master má na svedomí Adam Mičinec, s ktorého prácou a prístupom sú chlapci spokojní. „Adam je od kosti hudobník, presne vie o čo ide, nech mu dáte akýkoľvek zvukový záznam,“ ohodnotil Ivoš kvality zvukára.

Singel „Správny čas“ sa dočkal i audiovizuálnej podoby. Realitou je fakt, že kapela mala na výrobu obmedzený rozpočet a tak  v klipe účinkujú priatelia a rodina členov skupiny. Pomocnú ruku podal a kamery sa zmocnil Marek Morvai,  ktorý k filmového priemyslu pričuchol už v útlom veku. V kultovom filme Pelíšky stvárnil legendárneho chlapca z jednej z najúsmevnejších scén, v ktorej sa pýta, či „hoří h*vno“.  Rock – metalové zoskupenie v spolupráci s Morvaiom chceli zachovať tému piesne a videoklipom umocniť, či vyzdvihnúť realitu bežného života – činov, ich následkov a zmeny. „Vo videu sme sa snažili poukázať na bežne ľudské neresti, ktoré sa dajú zmeniť, ale jedine v správny čas. Tiež  sme chceli zachytiť kontrast medzi dobrým a zlým rozhodnutím, ktorý môže mať dopad na celé okolie,“ vysvetlil gitarista kapely.

Zdroj foto: Autor uvedený v názve každej foto
Zdroj: Janka Marczellová