Nemecká legenda Paul van Dyk sa prvý raz predstaví v Ostrave!

21. října tohoto roku, v historických prostorách Trojhalí Karolina vystoupí legendární umělec, známý po celém světě, Paul van Dyk.

Samotné prostory pro chystanou párty roku Moravskoslezského kraje jsou opravdovou lahůdkou a unikátem. (dvojlodní hala je z let 1903, rekonstrukce byla ukončena v polovině roku 2014 a stála více než 300mil. korun)

Paul van Dykova koncertní turné napříč všemi kontinenty bývají pravidelně vyprodána, k čemuž jistě přispívá i jeho úspěšná producentská kariéra: spolupracoval s hvězdami jakými jsou Depeche Mode či Justin Timberlake.

kab_6695

Milovníky tanečního mága, který ve svém stylu posbíral desítky prestižních cen nebo i nominaci na Grammy, jistě potěší i to, že Van Dyk do Ostravy přiveze své nové album The Politics Of Dancing 3, avšak očekávat můžete také odehrání jeho nezapomenutelných hitů, avšak v live úpravách a mixech.

“Před mnoha lety jsem na Ibize zažil něco, co ve mně zanechalo dojem a na co nezapomenu. Sledoval jsem přátele z Tel Avivu a přátele z Libanonu, jak tančí bok po boku – bez války, bez čehokoli dalšího, kromě respektu. V roce 2016 to má dokonce větší význam, než tomu bylo tehdy. Na vlastní oči vidím, jak elektronická hudba spojuje lidi, kteří by se za jiných okolností nesetkali. To je podstata toho všechno – cílem mé hudby je sjednotit lidi”  řekl během své poslední návštěvy Česka Paul van Dyk.

A jak se podařílo Paul van Dyka získat pro město Ostrava?

“Paula velmi zaujala právě architektura Trojhalí Karolina, posílali jsme mu její historii a myslím, že to byla jedna z věcí, proč nabídku přijal. Samozřejmě se nás také ptal, kdo z umělců vystoupil v Ostravě, když jsme řekli, že jediným zajímavým jménem za poslední roky byl Armin Van Buuren, myslím, že bylo jasno. Sám Paul má rád nové výzvy a nová města, což se mu za těch 25 let vystupování ani nevidím.” dodal za pořadatelskou skupinu II&ME LTD, Adam McRoy.

Přeprodej vstupenek právě odstartoval a lístky jsou k dispozici v síti Ticketpro od 490 CZK, v nabídce jsou také vstupenky VIP a VIP GOLD.

zobrobr.php

Paul van Dyk proslul i tím, že se kromě hudebních aktivit věnuje politice a sociální sféře. Podporuje dětské charitativní projekty v Indii nebo spolupracuje s německým červeným křížem. Dětství strávil v komunistické východní části Berlína v době, kdy ve východním Německu neexistovala téměř žádná klubová scéna. Díky západním televizním kanálům sledoval hudbu za železnou oponou, ze které ho nejvíce zaujali The Smiths a New Order.

Po pádu Berlínské zdi v roce 1989 se v Německu začala rozrůstat techno kultura, ale Paul v této energické hudbě něco postrádal a tak se snažil najít něco jiného, nového. A to se mu nakonec podařilo.

Do Ostravy dorazí obklopen svými počítači, gramofony a klávesami, jak jsou jeho fanoušci zvyklí. Jaké bude kompletní obsazení akce, a kdo bude mít čest vystoupit po jeho boku na hlavním pódiu? Sledujte náš kanál www.facebook.com/CitadelaOfficial a mějte informace z první ruky!

  • Zde krátký výběr největších úspěchů Paul Van Dyk:
    Nejoblíbenější DJ všech dob
  • Nejlepší mezinárodní DJ (Best International DJ – Ministry of Sound Magazine)¨
  • Více než 3 miliony prodaných desek. Každý rok obletí cca. 16.krát zeměkouli.
  • Každoroční umístění mezi nejlepšími DJs světa a dvojnásobný světový DJ číslo 1 dle ankety DJ Magu „Top 100 DJs Poll“.
  • Muž roku (Mixmag).
  • Mexický oskar za hudbu k filmu Zurdo.
  • Nominace na Grammy v kategorii Best Dance/Electronic Album.
  • Obdržení čestné medaile za spolupráci na programu, který měl za cíl pomoci chudým berlínským dětem

Exkluzivní předprodej Ticketpro

www.iime.co.uk

PvD-Tour-Artwork-2016_A1-PvD

Zdroj: IIME