Kapela ybliss predstavuje novinku remain

Ybliss je trojica hudobníkov z Gelnice a okolia. Vo svojej tvorbe využívajú a kombinujú prvky alternatívnej elektronickej hudby, ktoré často vygradujú do dynamickejších, metalových kompozícií.  V novinke s názvom remain je poslucháč vtiahnutý do uvoľnenej atmosféry, ktorá sa nesie cez úvodný lo-fi podklad.

Chlapci ale nezabúdajú na svoj vzťah k tvrdej hudbe a skladba postupne vyústi do pulzu akustických bicích a neštandardne nízko ladených gitár.  „Každou novou skladbou sa stále viac približujeme k nájdeniu nášho vlastného, charakteristického zvuku. Počas práce na remain sme si opäť pripomenuli, ako nás baví prepájanie obľúbených žánrov a máme radosť z výsledného produktu.“ hovorí bubeník Martin Pisko, ktorý sa mimo hry na bicie stará aj o post-produkciu zvuku a videoklipy skupiny.

Videoklip chlapci natočili v uliciach miest Levoča a Gelnica. “Klip navodzuje mysterióznu atmosféru, no osobne mi zároveň evokuje pocity príjemného letného obdobia. Práve to je pre túto skladbu typické – rôznorodosť.” vyjadril sa gitarista Tibor Kurilla

„Ideou textu remain je opis pocitov počas rozhodovania sa v neľahkých životných situáciách. Nech sa ako ľudia rozhodneme akokoľvek, stále existuje cesta, ako napraviť prípadné chyby a jestvovať pohodlne. Človek sa prekážkam nikdy nevyhne a je už len na ňom, ako sa s nimi popasuje.“ opisuje hlavnú myšlienku skladby spevák Tomáš Grega.  Ybliss naďalej pokračujú v tvorbe a nahrávaní ďalších piesní, ktoré plánuju zverejniť v priebehu tohto roku.

Zdroj: TS