Hviezda ARMADA MUSIC na EDMANII 2015: ØRJAN NILSEN.

V piatok 18. decembra sústredí vydavateľstvo Armada Music svoje sily do Trenčína. Na akcii EDMania & Armada Night vystúpia štyria producenti, ktorých songy vyšli práve pod hlavičkou Arminovho vydavateľstva. Prvým, ktorého vám predstavíme je sympatický Nór – Ørjan Nilsen.

Nadšený, pracovitý a oddaný – to sú tri slová, ktorými zrejme najlepšie v skratke opísať nórske DJské eso Ørjana Nilsena. Za posledných pár rokov ohuruje obecenstvá po celej planéte svojím podaním obrazu toho, ako by mal DJ a producent 21. storočia vyzerať.

Narodený v roku 1982 v nórskom meste Kirkenes, Ørjan už od mala vedel, ako naložiť so svojím životom. Po rokoch počúvania nespočetného množstva CD kompilácií a zhliadnutí niektorých DJských legiend, sa rozhodol robiť svoju prácu naplno. Ørjan vedel, že pódium s mixpultom bude jedného dňa jeho doménou.

on_arm

Ørjanova spolupráca s holandským vydavateľstvom Armada Music započala vydaním piesne „Red Woods“ v roku 2006 pod jeho DJským pseudonymom „DJ Governor“. Počas rokov pôsobenia Ørjan našiel svoj hudobný podpis a predviedol ukážku svojho obrovského potenciálu prostredníctvom nahrávok „La Guitarra“ (2008), „Lovers Lane“ a „So Long Radio“ (2010). Svoj prvý album ako uznávaný umelec vydal Ørjan v roku 2011 pod názvom „In My Opinion“, ktorý zaútočil na predajné rebríčky a vystrelil Ørjana na zoznam sledovaných umelcov každého fanúšika elektronickej tanečnej hudby.

Aj napriek obrovskému úspechu albumu „In My Opinion“, Ørjan nepreukázal najmenšie známky spomaľovania a čoskoro prišiel s ďalšími hviezdnymi úspechmi, trackmi ako „Viking“, „Atchoo“ (2011) a rok 2012 odpálil v spolupráci s Armin van Buurenom piesňou pomenovanou „Belter“ (pozn. v preklade borec), pokračoval aj sólovými prácami „Amsterdam“ a „Endymion“ a na jeho konci rúcal steny klubov peckami „Copperfield“ a „Filthy Fandango“.

Vďaka svojej nákazlivej zmesi robustného a melodického zvuku, jeho energii a nasadeniu za prehrávačmi  dostali Ørjana do najlepších svetových klubov a na pódia najväčších festivalov od Sao Paula až po Sydney. Jeho pozoruhodná cesta na scéne mu priniesla ocenenie a rešpekt svetovej špičky tohto žánru.

Jedna vec je istá, tento nórsky fenomén nič nezastaví. Má poslanie, či už v štúdiu alebo na pódiu, Ørjan Nilsen je odhodlaný prekvapiť, ohromiť, zabaviť a vy si to určite nechcete nechať ujsť. Buďte pri tom a kupujte lístky v predpredaji na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/4933/edmania-2015

Viac info o akcii: https://bit.ly/EDMANIA_EVENT

edmania_1600x1600

Zdroj: EDMANIA