Edmania 2017 – Armin van Buuren | 4.7.2017 | Expo Centrum | Trenčín | Foto: Ján Vlk – Dreamwolf

Náš fotograf Ján Vlk – Dreamwolf vám prináša fotky z akcie Edmania 2017 – Armin van Buuren, ktorá sa konala 4. júla v Trenčíne v Expo Centre. Hlavnou hviezdou tu bol päťnásobný najlepší svetový DJ a producent Armin van Buuren.

Skôr ako sa však dostal na pódium predchádzali ho slovenskí dídžeji a producenti Soul MIRROR, MARTIN MICHNIAK, MILAN LIESKOVSKÝ, PICO, ktorí mu pripravili príjemnú pôdu pod nohami a postarali sa o správne naladenie fanúšikov. To sa následne zvyšovalo pri vystúpení zahraničných hostí. Medzi nimi bol aj mladý talentovaný dídžej RODG, ktorý tiež pochádza z Holandska ako Armin van Buuren a slovenskému publiku sa predstavil po prvýkrát. RODG si v začiatkoch svojej kariéry tvorbou nebol istý a premýšľal nad tým či má vôbec pokračovať alebo skončiť. Jeho neistotu ale ukončil Armin van Buuren, ktorý v tom čase zahral jeho track „Jacqueline“ na ASOT Mexico City a neskôr ním začal svoj set pre BBC Radio 1 Essential Mix. Keďže sa song uchytil, RODG sa rozhodol vo svojej tvorbe pokračovať. Jeho rozhodnutie ocenilo aj slovenské publikum, ktoré sa pri jeho mixovaní dobre bavilo. Ďalším zahraničným DJ bol nórsky dídžej a producent ORJAN NILSEN.

Atmosféra – Armin van Buuren 2017

Po takomto veľkolepom rozohriatí a správnom naladení fanúšikov už pódium patrilo legende v trance Arminovi van Buurenovi, ktorého si nemohli nechať újsť. Na parkete sa nielen oteplilo, ale zhustol aj vzduch, ako všetci chceli byť v blízkosti tohto holandského dídžeja a producenta. Armin patrí od roku 2001 medzi najlepších dídžejov sveta podľa DJ Magazine. Srdcia fanúšikov si získal ako po hudobnej stránke tak aj svetelnou show, ktorá odrážala každý tón v jeho tvorbe. Jedným z najkrajších zážitkov bolo spoločné mávanie do rytmu, ktoré sa zvyšovalo za pomoci svetieľkujúcich mobilných telefónov. Po ňom už pódium patrilo dídžejom MAJOR7 a DRIFTMOON & REORDER, ktorí spolu s ostávajúcimi fanúšikmi, zostali až do úplného konca, či vyčerpania. Privítali tak hudbou a tancom vychádzajúce ranné zore. Malým mínusom akcie, bola organizácia pri samotnom preberaní lístkov, kontrole a dlhom čakaní v rade. Po vstupe výraznejšie nedostatky však návštevníci nepocítili.

Napísala: Lenka Meravá