Holandský progresívny talent Rodg: Počul som, že na Slovensku si to poriadne užijem!

V utorok 4. júla 2017 slovenská EDMANIA prináša to najlepšie, čo svetová tanečná scéna ponúka. V Trenčíne vystúpi päťnásobný najlepší svetový DJ a producent Armin van Buuren! V rámci lineupu ho doplní aj mladý talent z Holandska, ktorý na Slovensko príde po prvý raz!

Ahoj Rodg, prichádzaš na Slovensko po prvý raz a my už teraz môžeme povedať, že to bude fakt veľké! Tešíš sa?
Tomu ver, že sa teším! Nemôžem sa dočkať! Už je konečne júl? ;-)

Sledujeme tvoju kariéru už niekoľko rokov. Máš na svojom konte množstvo releasov a stále sa rozrastajúcu fanúšikovskú základňu. Ale prezraď nám, aké to bolo na začiatku?
No v podstate to začalo poslaním tracku Arminovi pre jeho ASOT warm up sety. Bolo to v životnej fáze, kedy som naozaj pochyboval o produkovaní hudby. Už som vtedy robil hudbu dlhšie, ale takmer nikto nehral moju produkciu, uvedomil som si, že sa stále musím zlepšovať, aby som to dotiahol na prestížne labele… Pochyboval som či skončiť alebo nie. Práve v tom čase Armin zahral môj track „Jacqueline“ na ASOT Mexico City po prvý raz a neskôr ním začal svoj set pre BBC Radio 1 Essential Mix. Lietal som v oblakoch vďaka takému supportu a práve to mi dalo silu pokračovať ďalej v tvorbe.

Kde získavaš inšpiráciu pre svoju produkciu?
Z mnohých vecí popravde. Cestovanie, hudba, príjemný čas s priateľmi..

Čo používaš na produkciu? Je to prevažne softvér alebo používaš aj nejaký hardvér? Možno inšpiruješ začínajúcich slovenských producentov.
Pracujem čisto „in the box“, to znamená, že nepoužívam žiadne hardvérové pluginy. Taktiež som absolútny samouk. Nechodil som do žiadnej školy ani na žiadny kurz. Pre začínajúcich producentov mám radu – hľadajte všetko, čo chcete vedieť na Youtube, fórach alebo na Google. Každý problém, na ktorý narazíte, už niekto pred vami určite mal. Porovnávajte svoju hudbu s inou a s tým, aby ste našli ten svoj zvuk niekde uprostred.

Ako tráviš svoj voľný čas, keď práve nepracuješ na hudbe? Máš nejaké špeciálne hobby
Vlastne okrem cvičenia a trávenia času s priateľmi a ľuďmi, ktorých milujem, všetko venujem hudbe. ;-)

Ktorý umelec ovplyvnil tvoje hudobné smerovanie?
Neviem vybrať jedného, určite je to kombinácia. Moje progresívne vplyvy pochádzajú od Sandera Kleinenberga, Sasha a Digweeda. Doteraz si užívam hudbu zo začiatku milénia. Tie viac trancové vplyvy sú od Armina van Buurena, Markusa Schulza a samozrejme Erica Prydza / Pryda.

Pred rokom sme na našej prvej open air edícii hostili Rubena de Ronde. Vy ste oznámili spoločný album Togetherr. Ako sa to stalo? Odkiaľ pochádza nápad dať dokopy svoju produkciu?
Boli sme zabookovaní na b2b set na hlavnom stage ASOT  Utrech a rozmýšľali sme, že musíme spraviť niečo špeciálne. Ja vždy hrám sety, ktoré sú zložené zo 100% mojej produkcie / remixov, na ASOTe som to chcel tiež. A hneď za tým prišiel ďalší krok – prečo neurobiť album? Už sme spolu predtým robili a máme správnu chémiu pri produkovaní, takže nebolo o čom viac premýšľať.

Povedal ti Ruben niečo o Slovensku? Čo očakávaš od Slovenska a čo môžu ľudia očakávať od teba na EDMANIA?
Povedal! Povedal mi, že bol u vás minulý rok. Doslova povedal „Užiješ si to tam, kamarát!“

Máš nejaký odkaz pre svojich slovenských fanúšikov?
Už sa neviem dočkať návštevy vašej krajiny, aby som vám zahral a užil si skvelú party s vami všetkými!

ARMIN VAN BUUREN IN TRENČÍN
Dátum: utorok 4.7.2017
Čas: 18:00 – 7:00
Miesto: EXPO Center Trenčín
DJs: Armin van Buuren, Orjan Nilsen, Vini Vici, Rodg, Milan Lieskovský, Pico, Martin Michniak, Soul Mirror

Aktuálne info sledujte na FACEBOOK EVENTehttps://bit.ly/AVB_SK_2017
PREDPREDAJ LÍSTKOV: https://www.partymenu.eu/edmania17-oa

Zdroj: EdMania