Hochspannung!: 20. januára v KC Dunaj!

Prvý Hochspannung! v roku 2012 sa uskutoční už 20. januára. Začiatok novej sezóny bude venovaný hudobnej rozmanitosti so zameraním na nové a kvalitné mená súčasnej klubovej scény. V úlohe headlinera sa predstaví britský objav a veľký talent Submerse. Jeho mierne schizofre.nická produkcia prechádza od jemnejších future garage / 2-step tónov až po šialené odrody fidgetu, raveu a electra.

Z Poľska príde prvýkrát na Slovensko producent Zeppy Zep, ktorý spoločne so Supra1 či The Phantom prezentuje vo svete PL Funky – združenie, ktoré spája najnádejnejšie tváre poľskej klubovej scény. Svoje vystúpenie si po dvoch rokoch zopakuje aj angličan Z-Kat. Spolu s Kanji Kineticom založil v roku 2008 vydavateľstvo Electrostimulation a po strednej Európe sa snaží hrávať „midget house“ a „screech wobble“ sety. Keďže úlohou Hochspannung! party je okrem prezentovania zahraničných producentov aj podpora domácich talentov, svoj live act predstaví Košičan Dead Janitor. Mašinky naštartuje do rytmu IDM, dubstepu či inej odrody elektroniky. O warm up sa už tradične postará rezident Michael Priest a vizuálnu stránku zabezpečí VJ Oliq. Máte sa na čo tešiť.

Submerse – Well Rounded, Party Like Us, Sounds of Sumo / UK – Submerse pochádza z anglického mesta Cheshire, ale krátko po Hochspannung! party sa sťahuje do Tokya, čo znamená, že toto bude jedna z posledných možností, vidieť ho hrať v Európe. Jeho produkcia je veľmi unikátna a špecifická – na jednej strane je to 2-step, future garare, uk funky či bassline a na strane druhej pracuje s agresívnejším electrom, raveom či fidget houseom. Práve rozmanitosť a snaha odlíšiť sa mu pomohli v tom, že odohral svoje sety v Japonsku, Amerike či Kanade. Rýchle pracovné tempo a osobná kvalita mu zariadili, že jeho EPčka, single a remixy vydali vydavateľstvá ako Well Rounded Records, Party Like Us, japonské Maltine Records, Mutant Bass, Ministry of Sound či jedno z najväčších – Atlantic Records. Okrem toho si našiel čas a pomáhal pri produkovaní ostatného albumu skupiny Klaxons. Jeho tracky podporujú zásadné média a hlavne producenti ako Starkey, SBTRKT, Modeselektor, Kissy Sell Out a mnoho iných. Je nám cťou, že sa prvýkrát predstaví na Slovensku.


Zeppy Zep – Top Billin / PL – Zeppy Zep je mladý 21 ročný producent a DJ z Krakova. V roku 2010 vydalo fínske vydavateľstvo Top Billin kompiláciu ‚PL Funky‘, ktorá spája najlepších súčasných poľských producentov. Zeppy Zep sa na nej objavil spolu s The Phantom, Spox či Supra1. Je častým spolupracovníkom IDA DJ World Championship, pre ktorý od roku 2007 produkuje promo tracky na jednotlivé eventy. V jeho produkcii sa odráža inšpirácia uk funky, dubstepu či súčasnej britskej bass scény, vďaka čomu si získal podporu od Jackmastera až po Ikonika. Jeho tracky si získali pozornosť a dostali sa do FACT mixu XXXY či Sindenových mesačných rebríčkov. Ako Dj sa predstavil po boku Jackmastera, Untold, Kode9, Lone, Joker, Mosca, ale aj Simian Mobile Disco.

Z-Kat – Electrostimulation, Mutant Bass / UK – Z-Kat si vo svojej tvorbe prešiel rôznymi štýlmi. Začínal s industrial metalom, neskôr presedlal na electro a v súčasnosti sa snaží hrať a produkovať hudbu, ktorú nazýva „midget house“, „screech wobble“ či „death juke“. V roku 2008 založil spolu s Kanji Kineticom vydavateľstvo Electrostimulation a v roku 2010 vydal svoj prvý album. Rodený angličan sa pred troma rokmi presťahoval do Prahy, kde spolu s djom dMIT.RYm stojí za Neo Violence party. Svoje djské umenie prezentoval po celej strednej Európe a podarilo sa mu supportovať hviezdy ako Drop the Lime, Atomic Hooligan či Borgore.

Dead Janitor – Exitab / SK – Dead Janitor (Màtvy školník) má v sebe viac života než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pípa, škvrká a chroptí v kontinuálne permutujúcich polyrytmických štruktúrach niekde medzi IDM, elektronikou, fľašou Sava a gumenými rukavicami – nech to tu celé nepáchne stuchlinou. Debutoval samovydaným CD-R „The Boring Structure“, po ktorom nasledovalo digitálne EP „The Landscape Is Changing“ vydané na značke EXITlabel a trackom „Ripley“prispel na kompiláciu netlabelu Tachyon. V roku 2011 sa prezentoval EP-čkom „Scientific Wrestling“ opäť na Exitab-e (premenovaný EXITlabel).

Hochspannung!
20.1.2011, 22.00 hod.
KC Dunaj, Bratislava
https://www.facebook.com/events/331913686837004/

Hoch

Zdroj: Hochspannung!
Publikoval: Redakcia GREGI.NET