FERAT na Basinu oslaví 35 let

Legendární plzeňský krvesaj FERAT v říjnu roku 2017 v Šeříkovce oslavil 30 let od svého vzniku. Šlo o unikátní vystoupení v kompletní historické sestavě a zároveň to byl první i poslední takovýto koncert. Tedy měl být. Až dodnes. Dle přísloví „Nikdy neříkej nikdy” dosud jen teoretická myšlenka dostává reálné kontury, neb FERAT se minimálně ještě jednou na pódiu ukáží. Letos na Basinu!

Prosby fanoušků po skvělém vystoupení v Šeříkovce, že si ještě jednou přejí slyšet písně FERATu z 80. a 90. let, nebraly konce. A neb povedená 30letá oslava tlukot společného srdce pětice nakopl tak, že ani po 5 letech neutichl, podařilo se s kultovní heavy, později thrashmetalovou kapelou ještě na jedné rozlučce, resp. oslavě jejího života domluvit.

Na letošním Basinu tak pod plachtou FERAT pravděpodobně definitivně naposledy uvidíte společně hrát původního zpěváka Marcela Persyho Šamana, kytaristy Daniela Kroba a Radka Kroce, basáka Romana Velinova a bubeníka Alana Reisicha. Těšte se, bude na co vzpomínat!

O kapele:

FERAT je plzeňská metalová kapela, jejíž kořeny sahají až do roku 1985. Oficiálně vznikla v roce 1987 a nejprve hrála heavy metal, postupně však začala zrychlovat a přitvrzovat až se dostala k thrash metalu, jehož technickou vyspělostí FERAT prosluli na kompilaci Ultrametal a debutové desce „Rainhold“. FERAT svou činnost ukončili v roce 1993.

Tři roky nato byla kapela obnovena a ještě zkoušela hrát groove/nu-metal pod vlivem kapel jako Korn nebo Sepultura („Roots“ období). Výsledkem byla deska „Parapsychology“ (1999), spousta odehraných koncertů (festivaly a kluby i v zahraničí) a vítězství v celostátní soutěži, ale přesto FERAT v roce 2004 opět ukončili činnost.

V roce 2016 se členové FERAT sešli ku příležitosti odehrání výročního koncertu ke 30. letům od založení, koncert se konal v Plzni v hale Šeříkovka. Po pěti letech se FERAT schází ještě jednou, aby při příležitosti 35. výročí kapely zavzpomínali na zlatá léta. Stane se na letošním Basinfirefestu.

Vstupenky: https://basin.cz/tickets
FB event: https://facebook.com/events/672670189922570
Aktuálně potvrzené kapely: Annisokay, Blind Guardian, Cocotte Minute, Death To All, Dog Eat Dog, Epica, Ferat, Frog Leap, Gaia Mesiah, Grave Digger, Gutalax, Heilung, Hentai Corporation, Infected Rain, Jinjer, Malignant Tumour, Moonspell, Obscura, Pro-Pain, Rolo Tomassi, Rotting Christ, Saxon, Sodom, Stellaris, Steve’n’Seagulls, Suicide Silence, Symphony X, Tublatanka, Van Canto, Vltimas, Wednesday 13, XIII. století

Zdroj: Obscure Promotion