Exitab vydáva debut projektu Aches na bielom vinyle!

Vydavateľstvo Exitab sa po vinyloch Ink Midget & Pjoni a Esazlesa rozhodlo pustiť do sveta ďalší lákavý dvanásťpalec. Glass Lip je debutový album v Británii narodeného, na Slovensku žijúceho producenta Jonnyho Foxa aka Aches.

Album vznikal minulé leto počas intenzívnej a pomerne krátkej etapy Jonnyho prvých pár mesiacov v Bratislave. Vypočuť si ho môžete tu: https://exitlabel.bandcamp.com/album/glass-lip alebo tu: https://soundcloud.com/aches/sets/glass-lip.


Freneticky pulzujúce beaty, melancholické gitarové plochy a zastrený deformovaný vokál dopĺňajú zvukové artefakty – pozostatky reálneho prostredia, v ktorom bol album nahrávaný. Glass Lip tak inkorporuje prvé dojmy z nového mesta, jeho zvláštna atmosféra osciluje niekde medzi nadšením a nostalgiou.

O zvukovú kozmetiku vinylu sa postarala rešpektovaná značka Precise Mastering, ktorej dôverujú mená ako Mount Kimbie, Aphex Twin či labels ako Hotflush alebo Hyperdub. Organický zvuk platne približuje niečo z koncertnej tváre projektu. Aches si zahral pred americkými Emeralds, či Teebs a bol označený za jedného z najzaujímavejších live actov tohtoročného Creepy Teepee Festivalu.

O intenzite jeho koncertov sa môžete najbližšie presvedčiť 8.9. na krste vinylu, kde bude zároveň album dostupný za prudko zvýhodnenú sumu.

Viac Facebook event: https://www.facebook.com/events/280385148743000/

Pozrite si video ako vyzerá Glass Lip na bielom vinyle: https://vimeo.com/48646262/. Viac hudby a info nájdete na facebook.com/exitab alebo na www.exitab.org a tiež na https://soundcloud.com/exitab

Zdroj: Exitab