Exitab spúšťa vynovený web a vydáva novinku od Stroona.

Dalibor Kocián a.k.a. Stroon si v týchto dňoch prispisuje na konto čerstvý, dlhohrajúci release ‚Impermanence‚. Jeho diskografia si už od debutového EP Ruine Noire zachováva konzistentnú tvár.

Napriek tomu sa Stroon každým ďalším releasom posúva k novým nápadom, či už z hľadiska kompozície alebo zvuku. Minuloročné ‚Triple Farewell‚ EP zúročovalo pracne nadobudnuté skúsenosti s interpretáciou minimal music v ensambloch Cluster a Veni. Trpezlivo vrstvené motívy vystavané na konfrontácii organického zvuku vibrafónu sa stretávali s chladom perkusívnych algoritmov, prvkov dub-techna a klávesových plôch s typicky cinematickým potenciálom.

S najnovším releasom na Exitabe ide Stroon s využitím vibrafónu ešte ďalej. ‚Impermanence‘ stavia na konfrontácii čisto akustických kompozícií s ťažkými, bassovými, takmer industriálnymi trackmi. Ďaľšou novinkou je využitie vokálov Friendly Choir v skladbách ‚V‘ a ‚Osiris‘, ktoré testoval na pódiách počas posledných pár mesiacov. Niekde upostred sa nájdu elektroakustické kúsky, ktoré tieto svety spájajú v jeden. Množstvo nápadov pre ‚Impermanence‘ dostávalo konečný tvar práve počas živého hrania a na albume aj z live setu je to cítiť. Kedže každý zo Stroonovych releasov mal istý emocionálny podtón, ani Impermanence nie je výnimkou. Album je venovaný pamiatke nedávno zosnulého Daliborovho otca.

Impermanence vychádza ako digitálny release cez internetový obchod vydavateľstva Exitab. Jesenný katalóg Exitabu sľubuje okrem obvyklých podozrivých aj niekoľko nových mien. Na vynovenom webe už nájdete release od .soundscapes a čoskoro pribudnú ďalšie mená. Tým najnovším sú československý dub-ambientní hypnangogici Sky to Speak.

Krstiť sa bude 7.novembra v NuSpirit Clube za účasti najbližších: Okrem Stroona so Stixom zahrajú Stratasoul, Casi Cada Minuto, Naďa a Tea Tralna.

Viac aj na facebook.com/exitab

Print

Zdroj: Exitab