Dvojsingel Krakow od Stroona je prvým jarným releasom Exitabu!

Stroon nespí, dokonca ani nehibernuje. Nie je to ani tak dávno, čo Exitab pustil do sveta jubilejný štyridsiaty release, jeho vrelo prijaté EP Triple Farewell spájajúce elektroniku a vibrafón. Od minuélho týždňa je na digitálnych pultoch a v sieti Artforum jeho dotlač.

Aby toho nebolo málo, tento týždeň Stroonovi, opäť cez domovský Exitab, vychádza digitálny dvojsingel Krakow s coverartom od Matúša Hnáta a masteringom Ink Midgeta. Stroon si dáva pauzu od vibrafónu a púšťa sa do čisto elektronického krajinkárstva s typicky cinematickým potenciálom a miestami prekvapivo pozitívnym ladením nálad.

Celý dvojsingel si môžete stiahnúť zadarmo (stačí do kolonky name-your-price zadať ‚0‘), lepšie ale spravíte ak ho potiahnete za ľubovolný príspevok – podporíte tak chystané EP. A to platí aj pre drvivú väčšinu ostatných releasov Exitabu.

Stroon – Krakow – https://exitab.exitmusic.org/album/krakow
Prečítajte si interview so Stroonom pre Full Moon Mag.

V roku 2012 Exitab poslal do sveta dohromady 16 titulov, z toho tri vyšli na vinyloch, desať na CD. Medzi nimi napríklad aj Ink Midget, Dead Janitor, Stroon, Pjoni, Casi Cada Minuto alebo Aches. Koncerty predstavili mena ako Roly Porter, Dam Mantle či Teebs. Ak sa vám páči produkcia labelu a chcete ju podporiť, môžete teraz Exitabu venovať 2% z vašich daní. Podrobnosti nájete na www.exitab.org.

Zdroj: Exitab