Do Bratislavy mieria We Have Band s novým albumom!

Ich prvý album nadchol hudobnú tlač natoľko, že si vyslúžil desiatky ocenení za najlepšiu debutovú nahrávku. Ich druhý album Ternion, ktorý vychádza v Európe už túto nedeľu, sa skupine We Have Band podľa ich vlastných slov vydaril ešte viac. Bratislava to bude môcť posúdiť 5. marca, kedy britské trio vystúpi v Kultúrnom centre Dunaj.

„Sme nadšení z toho, čo sa nám podarilo, a už akékoľvek budú reakcie okolia, môžeme si povedať, že sme odviedli kvalitnú robotu. Čím som si pri prvom albume nebol úplne istý,“ hovorí o novej nahrávke Thomas Wegg-Prosser, basák, gitarista a spevák We Have Band.

We Have Band

Už prvý album s názvom WHB, ktorý vyšiel v roku 2010, pritom označil magazín Pitchfork za najlepší disko-punkový album celej dekády. Sila We Have Band je ale hlavne v živom hraní, čo dokumentuje okrem iného verdikt poroty festivalu Glastonbury, ktorá We Have Band označila za najlepšiu začínajúcu kapelu.

We Have Band za svoje vzory označujú tak rozdielne skupiny ako Joy Division a The Rapture, kritika ich prirovnáva najčastejšie k Hot Chip, Foster the People či Naked and Famous. Ich albumy aj koncertná šou sú kombináciou nadupaného diska a funku a jemných skladieb, v ktorých počuť len klavír a spev.

Predpredaj vstupeniek na marcový koncert We Have Band bol už spustený, pričom prebieha výlučne prostredníctvom internetovej stránky www.orepole.sk. Prvých 100 vstupeniek sa dá kúpiť za 12 eur, neskôr bude

Usporiadateľská agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy v minulom roku The Young Gods, Parov Stelar Band, Belleruche či Bena Westbeecha, v najbližších mesiacoch pripravuje vystúpenia interpretov ako Therapy?, Ghostpoet, Fanfare Ciocarlia či Shantel & Bucovina Club Orkestar.

Zdroj: Agentúra Ore Pole
Publikoval: Redakcia GREGI.NET