Beatender: A1 Bassline (UK) + Bad Mojo + Effiks + Mitewort!

2. marec je ten deň, kedy vám novozniknutá značka BEATENDER namieša koktejl toho najhorúcejšieho z domácej i zahraničnej, subbassovej elektronickej scény. Exkluzívne po prvýkrát sa na Slovensku predstaví jeden z najsledovanejších producentov Veľkej Británie  A1 BASSLINE, takže každý komu bije srdce v rytme 130 bpm a vyššie, by určite nemal chýbať. Príďte nasať temnú atmosféru londýnskeho Tech Housu.

/////A1 BASSLINE (Tighten Up/UK) – (Christian Sibthorpe), spoluzakladateľ labelu Tighten Up sa preslávil hlavne svojou produkciou, ktorá patrí medzi TOP v elektronickej garage scéne. Narodený v Essexe, vyrastal so svojimi spolužiakmi Joy Orbisonom a Kavsraveom v Croydone, s ktorými strávil väčšinu mladosti prehrabávaním sa v record shopoch. Niet divu, že už ako 17-ročný vydal svoj prvý 12“ release.

A1 Bassline

Odvtedy prešiel dlhú cestu popretkávanú vystúpeniami po celom svete a mnohými releasmi na vážených labeloch ako Southern Fried Records, Strictly Rhytm, Tighten Up či Dirty Bird. Práve na poslednom spomínanom labeli vychádzajú jeho posledné pecky „Buoyancy“ a „Why Do You“ , to všetko pod odborným dozorom Claude Van Stroke-a.

Jeho tracky „Falsehood“ či“ Stabs“ sa takmer okamžite po vypustení stali hitmi hranými elitou vo svojom obore. Na Detroit House odrastený, Uk Garageom ovplyvnený, dáva A1 Bassline do svojej tvorby temnú esenciu elektronického zvuku v spojení s dokonale prevedenou technickou stránkou. So skvelým ohlasom od DJ Mag, iDJ, Fact, Knowledge, Resident Advisor a podporou od veľkých mien z Radio 1, Rinse FM a.i. bol rok 2011 viac než skvelým pre tohto talentovaneho producenta a my sa máme určite na čo tešiť!

https://www.facebook.com/a1bassline
https://www.residentadvisor.net/dj/a1bassline
https://www.mixcloud.com/hush_house/hh-mix-023-a1-bassline
https://soundcloud.com/djmag/dj-weekly-podcast-55-a1-bassline
https://www.dazeddigital.com/music/article/9235/1/a1-bassline-mixtape

2 hodinovému setu od Christiana budú konkurovať domáci fajnšmeki, ktorí vás šetriť rozhodne nebudú.

/////BAD MOJO (Splash!/SK) – (jeden zo zakladateľov internetového magazínu a vydavateľstva Splash!) je slovenský dj, producent a remixér. Ako dj precestoval Českú, Slovenskú a Maďarskú republiku pričom rezidentnou zastávkou mu je akcia Dead Horse v bratislavskej Radosti. Zvuk jeho tvorby, rovnako ako aj dj setov je veľmi rôznorodý – od Housu a Bass music, cez Uk Funky a Bassline, až po Fidget či Dubstep.

Bad Mojo

Svoju producentskú dráhu odpálil prvým “Late Introduction EP” na SLASH! labeli,  do ktorého sa tiež pustili mnohí českí remixéri ako Felix! či Mickey The Kid. Odvtedy Bad Mojo remixoval mnohých, od anglických Dj Tuco, Z-Kat, českého Tvyksa až po domáce projekty Future Sound Of Petržalka alebo Embryo, až po kapely ako The Uniques a Čisté Tvary. Jeho tracky pravidelne znejú v Tvyksovej Vibrator show na českom Rádiu 1 a netreba tajiť ani to, že remix Speed Bike sa stal bestsellerom labelu Meanbucket. Je jasné, že Bad Mojo toho chystá ešte mnoho, okrem iného aj nové EP pre Meanbucket, z ktorého si určite pribalí aj na piatkový večer.

Vypočujte si jeho aktuálny mix pre Drom.sk
https://www.facebook.com/mojoisbad
https://splashpodcast.blogspot.com/

/////EFF.D aka EFFIKS (Notape/SK) – Azda sa nenájde v Bratislave človek, čo by nepoznal tohto ostrielaného pioniéra, no pre tých čo stále nevedia o kom je reč… Hlboký hudobný prehľad získal ešte na výške ako hudobný redaktor v internátnom, rozhlasovom štúdiu Tlis.sk. DJing ho chytil naplno tesne pred jeho dreamjobom v legendárnom SK vinyl shope NOTAPE, kde ako selektor mal priestor dostať sa k najväčším šmakom zo všetkých hudobných škatuliek. Tam sa rochnil blahom až do chvíle kým mp3-ky definitívne nevyriekli ortiel smrti lokálnym vinylshopom.

Effiks

Miluje slovíčko freestyle, od slova sloboda, ktorú si váži pri DJingu najviac. Effiks je najšťastnejší, keď má pri hraní voľnú ruku a má pred sebou rozhladené, tancachtivé publikum, bažiace po odvážnejších kúskoch. Ako rezident a organizátor akcie STEP FORWARD v klube Radosť a COMMUNITY večierku v Nu Spirite reprezentuje miestny Dj kult pod alteregom EFF.D zvukom Dubstepu a jemu blízkych štýlov – Uk/Baile Funky, DubTech, Bassline či Wonky. V tomto duchu štýlovo pestrej selekcie roztočí v piatok oba gramofóny a určite aj vaše boky.

/////MITEWORT (Beatender/SK) – začínal ako Dj na akciách Mladého psa, kde si ho takmer okamžite všimli ľudia z miestnej elektronickej scény. Jeho nevídané sety mu zaručili hranie v bratislavskej Radosti, Winter Urban Marketoch či piešťanskom Grape festivale. Podľa vlastných slov mu najviac sedí tvorba od interpretov ako Boddika, Ramadanman, Joy Orbison, Mosca, Julio Bashmore, Canblaster, Sepalcure a.i. Čistá djská robota sa mu však rýchlo zunovala a ani nie po dvoch rokoch začal produkovať svoje vlastné tracky.

Mitewort

Už prvé, hrubé demo skladby neostali bez povšimnutia českého Tvyksa a ocitli sa tak v živom vysielaní Rádia 1. Odvtedy sa jeho zvuk výrazne posunul vpred, čoho dôkazom bude aj chystané EP na labeli Splash!, remix pre českého Cuffiu (Electo’n’Roll) či už hotový remix pre mexického šialenca Mama Testa (#Feelings).

https://www.facebook.com/mitewort
https://www.mixcloud.com/mitewort/

Beatender presents 
2.3.2012 @ KC Dunaj
A1 BASSLINE (UK) + BAD MOJO (SK) + EFF.D aka EFFIKS (SK) + MITEWORT (SK)
◄UK GARAGE►   ◄DUBSTEP►   ◄DETROIT►   ◄SUB BASS►   ◄TECH HOUSE►
https://www.facebook.com/events/350093198343738/

Beatender

Zdroj: Beatender
Publikoval: Redakcia GREGI.NET