Atomová včela WWW urobí z Flédy úl – krst albumu s Pavlom Fajtom.

Třetí řadová deska WWW se dočkala vřelého přijetí mezi kritiky. Pro kapelu typická skladatelská precisnost je opět dál. Po pražském koncertu v klubu Roxy a letním turné po festivalech WWW míří opět do klubu. Sílu textů a tlak, který dokáže elektronika na podiu vytvořit, na Flédě podpoří i brněnský avantgardní bubeník Pavel Fajt, který s kapelou vystoupí.

WWW patří mezi zakladatele českého hip-hopu – ostatně natočili první rapové video, které se objevilo na České televizi – Noční můra (1993). Od té doby vydali 3 desky a stali se kapelou, která pečlivě dbá na hudební, literární i vizuální stránku své tvorby. Zároveň se, ale nebojí experimentovat – jako to předvedli například při turné WWW krotí laser.

„Hip-hop je pro mě forma, která může být svobodná a může být natolik svobodná, jako to umožňují třeba podmínky toho daného jazyka.“ uvedl v rozhovoru pro Českou televizi Ondřej Anděra.

WWW kromě desky vydali i knihu textů, která obsahuje i 15 let staré věci. Texty doplňují obrazy expresionistického malíře a textaře Lubomíra Typlta a fotografie Ivana Pinkavi. Fotografie chlapce od Ivana Pinkavi ostatně tvoří i cover desky Atomová včela.

WWW jsou na české hudební scéně ojedinělým tělesem. Skvěle balancují na hraně mezi avantgardou a klubovou přístupností. Koncerty si užije literární kritik stejně jako fanoušek taneční scény. Kapela se rozhodně nebojí experimentovat, ale každý její krok je promyšlený a posouvá kapelu dál.

WWW
Křest desky Atomová včela s Pavlem Fajtem
25.9.2013 – Fléda, Brno
Předprodej: 180 czk / Na místě: 220 czk
Studentská sleva: 150 czk, nutná registrace: https://fleda.cz/press/akreditace?aq=1823 ; důvod “student”
https://www.facebook.com/events/219685211523834/

www

Zdroj: Fléda