Pohoda 2018 – The Chemical Brothers (GB) | 5.7.2018 | Letisko | Trenčín | Foto: Ján Vlk – Dreamwolf

Náš fotograf Ján Vlk – Dreamwolf vám prináša prvé fotky z festivalu POHODA 2018, ktorý sa konal od 5. júla do 7. júla 2018 tradične v Trenčíne na letisku. Už počas prvého dňa ju v nočných hodinách hudobne odpálila hlavná hviezda skupina The Chemical Brothers.

Prišli sa na ňu pozrieť nielen mladší fanúšikovia, ale aj starší, ktorí si zaspomínali na svoje teenegerské časy. Pevne verili, že zahrajú aj hity zo starých albumov. Chalani zo skupiny nesklamali, najskôr zahrali novšie kúsky a potom staré hity ako napríklad Hey Boy Hey Girl či Block Rockin‘ Beats. Ponúkli aj vynikajúcu ledkovú projekciu, svetelnú a laserovú show či balóny. Roztancovali celý festival.

The Chemical Brothers – Photo credit: © Ján Vlk – Dreamwolf Photography 2018 www.dreamwolf.sk

Britské duo The Chemical Brothers patrí k najúspešnejším zástupcom elektroniky. The Chemical Brothers je anglická elektronická hudobná dvojica, niekoľkokrát ocenená cenou Grammy. Jej členovia Tom Rowlands a Ed Simons si zo začiatku vraveli The Dust Brothers, ale potom, čo sa v USA objavila iná rovnomenná dvojica, premenovali sa na The Chemical Brothers. Spoločne s The Prodigy a Fatboyom Slimom patria k priekopníkom žánru, big beat.

Napísala: Lenka Meravá