Depeche Mode – Delta Machine Tour 2014 | 6.2.2014 | zimný štadión Ondreja Nepelu | Bratislava | Foto: Dreamwolf

Náš fotograf Ján Vlk – Dreamwolf vám prináša fotky z koncertu britskej skupiny Depeche Mode, ktorý sa konal 6. februára na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave v rámci ich druhej série koncertných termínov svojho „Machine Delta Tour“ po arénach.

Pred koncertom zahrala americká neo-post-punková predkapela z Oaklandu,The Soft Moon. Jej  ústrednou postavou je producent, spevák, skladateľ a inštrumentalista Luis Vasquez. Hudba The Soft Moon pokrýva širokú škálu žánrov, vrátane Krautrocku, post-punku, psychedélie, world music a darkwave. Britské megahviezdy skupiny Depeche Mode v zložení Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher sa už po štvrtýkrát predstavili slovenskému publiku.

Predchádzajúce tri koncerty odohrali v Bratislave 11. júla 2007, 22. júna 2009 a 25. mája 2013, vždy na futbalovom štadióne na Pasienkoch. Tento rok ale prvý krát v aréne, čo prinieslo oveľa intenzívnejší zážitok z koncertu. Vypredaná aréna 10500 fanúšikov, špičková zvuková a svetelná technika vrátane troch veľkoplošných projekcií vytvorili skvelú atmosféru v hľadisku od prvej minúty. Kapela prišla na Slovensko ako obvykle s veľkolepou šou, na akú sa nezabúda. Začali dvojhodinové vystúpenie dvoma skladbami „Welcome To My World“„Angel“ z najnovšieho už trinásteho štúdiového albumu Delta Machine. Oproti minulému roku troška upravili svoj setlist. V rámci koncertu zazneli všetky známe hity ako aj singel s názvom „Heaven“. Ďalej odzneli piesne ako „I feel you“, „Walking in my shoes, „Personal Jesus a „In your room“. Na koncerte gradovali piesne a vyvrcholili v 5 prídavkoch. Zaplnená aréna fanúšikmi vytvorila veľmi príjemnú atmosféru a bude to určite jeden z top koncertov tohto roku.

Depeche Mode – Delta Machine Tour 2014 | 6.2.2014 | zimný štadión Ondreja Nepelu  | Bratislava | Foto: Dreamwolf
Dave Gahan – Depeche Mode – Delta Machine Tour 2014

Mini profil DEPECHE MODE (UK): Depeche Mode, ktorí oslavujú viac ako tri desaťročia na hudobnom výslní a ktorí doposiaľ predali viac ako 100 miliónov nosičov, vydali trinásty štúdiový album Delta Machine. Kapela Depeche Mode je už na druhej časti turné Delta Machine Tour, ktorá odštartovala 3. novembra v Abu Dhabi. Na rozdiel od letnej časti turné, kedy Depeche Mode hrali výhradne na open air štadiónoch, tento krát sa koncerty konajú vo vybraných európskych krytých arénach, medzi ktoré sa vďaka úsiliu organizátora dostala aj Bratislava napriek nízkej kapacite haly. Menšia hala vždy sľubuje silnejší zážitok z koncertu. Oproti štadiónom je v mnohých ohľadoch intenzívnejší. Speváci, muzikanti, skrátka všetko, čo sa odohráva na pódiu, je doslova na dosah ruky… Viac o interprétovi na www.depechemode.com‎, sk.wikipedia.org/wiki/Depeche_Mode, www.myspace.com/depechemode  alebo FB.

Setlist – Depeche Mode – Bratislava – 6. februára 2014:
01. Intro
02. Welcome to my world
03. Angel
04. Walking in my shoes
05. Precious
06. Black celebration
07. In your room
08. Policy of truth
09. Slow
10. But not tonight
11. Heaven
12. Behind the wheel
13. Pain that I´mused to
14. Question of time
15. Enjoy the silence
16. Personal Jesus
Prídavky:
17. Shake the disease
18. Halo
19. Just can´t get enough
20. I feel you
21. Never let me down