We Were Promised Jetpacks slaví deset let od svého debutu, v Praze zazní staré i nové skladby.

We Were Promised Jetpacks slaví desáté narozeniny debutu „These Four Walls“, jenž definoval jejich styl na hraně post-punku a indie emo rocku. V Chapeau Rouge 24. září 2019 uslyšíme průřez celou tvorbou.

Ta zahrnuje čtyři alba, včetně „The More I Sleep The Less I Dream“ z minulého roku, na kterém se kapela vrátila do své původní sestavy. Vstupenky za 350 Kč jsou v prodeji na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Po tour k poslední desce „Unravelling“ z roku 2014 se skupina rozhodla, že potřebuje delší pauzu. Když se ale muzikanti potkali znovu ve studiu, tvorba nového materiálu nešla tak hladce jako dřív. „Když jsme nahráli první písně, došlo nám, že jsme je napsali ze špatného důvodu. Naložili jsme si toho na sebe moc, což ve výsledku znamenalo, že jsme psali určitý druh skladeb. Soutředili jsme se na refrén a strukturu, všechno jsme se snažili zjednodušit,“ nechal se slyšet kytarista Michael Palmer. Frontman Adam Thompson dodává: „Skoro celé album jsme zahodili, něco na těch skladbách nefungovalo, přestali jsme se soustředit na to, co se od nás očekává a začali jsme dělat to, co jsme chtěli.“ Deska „The More I Sleep The Less I Dream“ je pojmenovaná po první skladbě, kterou skupina napsala krátce poté, co vyškrtla většinu ostatních.

WWPJ vydali během pěti let tři alba a pak se po nich slehla zem. Minulý rok se vrátili s úspěšnou pátou deskou. „The More I Sleep The Less I Dream“ na magazínu The Skinny získala 80 % a Under the Radar ji ohodnotil 75 %. V závěru recenze dodal, že se jedná o silný materiál, který s každým dalším poslechem nabírá na intenzitě. Album kapela nahrávala poprvé ve Spojených státech a do studia si pozvala i producenta Jonathana Lowa (The National, Kurt Ville). Minulý rok na ni lákala svižným singlem „Repeating Patterns“ s animovaným videm, které magazín The Skinny označil jako jedno z nejvtipnějších videí loňska.

Zdroj: TS