VYŠLO DRUHÉ ALBUM BETWEEN THE PLANETS.

Na začátku října 2017 vyšlo druhé album kapely BETWEEN THE PLANETS nazvané „Of Inner Sight“.

Pražské seskupení BETWEEN THE PLANETS je instrumentální groove / metal / ambient trio, které vzniklo původně jako one man projekt Martina „Spacoshe“ Peřiny.  Nejde ale rozhodně o tradiční djent – v tvorbě se kromě velkého množství ambientních zvuků objevují také časté post-metalové elementy, čisté, až prog-rockově znějící kytarové pasáže a další výlety do rozličných žánrů.

Na novém albu „Of Inner Sight“ si zahostoval např. i saxofonista Jorgen Munkeby (Shining, ex Jaga Jazzist), zpěvačka Barbora Mochowa nebo violoncellista Karel Žďárský. O mix a mastering se postaral osvědčený Ecson Waldes ze studia BIOTECH, cover CD je dílem 3D grafika Lukáše Lancka (ISISDESIGNSTUDIO). Oba již s kapelou spolupracovali i na první desce. K vydání byl také zveřejněn klip ke skladbě „Inside“. „Veškerou práci okolo klipu jsme svěřili Michalovi Skořepovi (kapela Stroy), který vymyslel koncept, celý klip režíroval, natočil a sestříhal,“ přibližuje Spacosh. Kromě záběrů na hrající kapelu se klipem prolíná ještě jedna dějová linka, kterou představují záběry na herečku Markétu Šandovou. Když jsem se s Michalem bavil o významu názvu Inside, uvedl jsem mu klíčová slova jako vnitřní svět, fantazie, nekonečný vesmír uvnitř vlastní mysli apod. :)  On pak přišel s tím, že by tu vedlejší dějovou linku mohla představovat kariéristická upjatá manažerka, která v průběhu klipu projde určitým vnitřním přerodem, uvědoměním, přijmutím sebe sama …“ dodává.

Album „Of Inner Sight“ je možné poslechnout i koupit na Bandcampu: https://betweentheplanets.bandcamp.com/album/of-inner-sight

V brzké době bude k mání také ve všech digitálních obchodech jako Spotify,  iTunes atd. Novinka rovněž vychází na fyzických CD nosičích. Na začátku roku 2018 chystají Between the Planets sérii koncertů s názvem Svlékni Tmu tour 2018 společně s DYING PASSION  a ELBE, což je společný postrockový projekt Spacoshe a Standy Jelínka z Dying Passion.

Termíny zastávek Svlékni tmu tour 2018:
8.2.  PRAHA – Modrá Vopice      
9.2.   PLZEŇ – Divadlo pod Lampou      
10.2. ČESKÉ BUDĚJOVICE – MC Fabrika
23.2. ŠUMPERK – H-club 
24.2. KARVINÁ – Hard Rock Cafe       
2.3.  BANSKÁ BYSTRICA – Tartaros Club
3.3.  UHERSKÉ HRADIŠTĚ – klub Mír
9.3.  ČESKÁ TŘEBOVÁ – Modrý Trpaslík
10.3. BRNO – Melodka

https://betweentheplanets.bandcamp.com/album/of-inner-sight
https://www.youtube.com/watch?v=uVL9AcUZ8RM – klip „Inside“
https://www.youtube.com/watch?v=83x2WiXgWIA – teaser „Of Inner Sight“
https://www.facebook.com/BetweenThePlanets
https://betweentheplanets.bandcamp.com/

Zdroj: TS