Letos na svět přijde třetí deska Between The Planets!

Pražský instrumentální projekt v minulosti už koketoval i s hostujícími zpěváky, své příznivce však může ubezpečit, že i třetí album, pojmenované „Parallel World“, se ponese převážně na instrumentálních vlnách. Hudebně a zvukově však od předchozího alba došlo ke značnému posunu.

BETWEEN THE PLANETS už dříve našli svůj rukopis osobitě spojující ambient, elektronické podklady, art rock a djentem ovlivněný metalový groove, ale co se týče struktury a práce se zvukem, v době Vánoc uveřejněného singlu „Time Dilation“ je na první poslech zřejmý posun. Skladba je i přes zvukově bohaté rozvrstvení a masivní zvuk kompaktní a průběžně graduje i co se týče aranžmá, pečlivý mix Martina Spacoshe pak dovoluje slyšet i nejjemnější detaily. A o mastering se navíc postaral Jacob Hansen (Katatonia, Evergrey, Amaranthe, Vola, Aborted ad.).

Na „Parallel World“ se bude nacházet osm skladeb a vydání (digital, CD, MC) je naplánováno na jaro roku 2021.
„Time Dilation“ https://youtu.be/neWOtlAWzhA (from „Parallel World“ coming in spring 2021)
#betweentheplanets #progressivemetal #ambient #djent #artrock

 

 

Between The Planets se z původně sólo projektu kytaristy, skladatele, zvukového inženýra a producenta Martina Spacoshe (Elbe, Martians ad.) dostal i na koncertní pódia a už od roku 2012 patří mezi domácí jistoty, která se po druhém albu „Of Inner Sight“ (2017) podívala i na festival Brutal Assault a v červnu 2018 předskočila švédským Meshuggah na jejich pražském koncertu.

Zdroj: TS