Vladis spojil hudobnú scénu na krste svojho albumu: CD Generácia II Kalašnikov pokrstila Celeste Buckingham.

V uplynulých  mesiacoch sa z rapera Vladisa stáva čoraz výraznejší zjav na domácej hudobnej scéne. Po duete so Celeste Buckingham Hate Song (Taký nejsom) zabodoval featuringom s Majkom Spiritom a Maxom, Babylon: www.youtube.com/watch?v=XsTYABUFtqU. Obe spomínané skladby prekonali magickú hranicu milión vzhliadnutí. Úspešné single i celý album Generácia II Kalašnikov, na ktorom fanúšikovia tieto tracky nájdu, sa pred pár dňami dočkali slávnostného krstu.

Hip-hopová udalosť jesene

Uprostred uplynulého týždňa absolvovalo svoj oficiálny krst jedno z najväčších hudobných prekvapení tohto roka – nový album rapera Vladisa Generácia II Kalašnikov. Ten by sa podľa hodnotení fanúšikov mohol pokojne hrdiť titulom „album roka“. Dôkazom, že toto označenie je oprávnené, sa stala celá plejáda Vladisových kolegov zo speváckej i hip-hopovej scény, ktorí sa v deň jeho krstu zišli v bratislavskom Ateliéri Babylon. Ako priznal, do jedného z najväčších bratislavských klubov sa tešil, no zároveň ho vnímal s rešpektom: „Voči Ateliéru Babylon som mal veľký rešpekt, pretože som vedel, že tento priestor má veľkú kapacitu a nevedel som odhadnúť, aká bude návštevnosť. Vo finále som bol príjemne prekvapený, za čo by som chcel poďakovať všetkým ľudom, ktorí prišli a tiež tým, ktorí priložili ruku k dielu.“  

Všetci hostia z albumu v jeden večer na spoločnom pódiu

Priamo na pódiu si s Vladisom zaspievali a zarapovali všetci jeho hudobní kolegovia, ktorí hosťujú  na albume. Fanúšikovia si vďaka tomu vychutnali kvalitnú šou s hosťami ako Majk Spirit, Martin Maxo Šrámek, Kali, Daniel Kapitán či Matěj Vávra. Medzi hosťami na pódiu nechýbala ani Celeste Buckingham, ktorá si s Vladisom zaspievala okrem obľúbeného Hate Songu tiež dueto Better a vzápätí sa ujala úlohy krstnej mamy albumu. Prišlo veľa mojich kamarátov zo scény a som veľmi rád, že boli pri tom. Na koncerte bola aj vďaka nim výborná atmosféra a o to lepšie sa mi hralo,“ hodnotí vydarenú atmosféru večera Vladis.

O hudobný support koncertu sa postarali predskokani Adiss, Shorty, Sima, Jofre, Mega M a kapela Prešporskí junáci.

Nakrúcanie nového videoklipu priamo uprostred koncertu

Medzi vrcholné okamihy večera patril okrem krstu i moment, kedy z pódia zaznela Vladisova spoločná skladba s Kalim a Martinom Maxom Šrámekom Nemusím. Práve tá sa totiž podľa raperových slov stane už čoskoro ďalším oficiálnym singlom z nového albumu. Počas koncertu v Ateliéri Babylon sa k tomuto tracku nakrúcalo live video pod režisérskou taktovkou Dušana Krajčoviča, ktorý je podpísaný i pod vizuálom k Vladisovmu poslednému singlu V labyrinte. Ako Vladis dodáva, atmosféru výnimočného večera veľmi chcel zachytiť formou videoklipu a to sa aj podarilo. „Teším sa, že nám nakrúcanie vyšlo. Vďaka tomu si ľudia budú môcť pozrieť atmosféru z tejto nevšednej noci.“  Premiéra videoklipu je naplánovaná na začiatok októbra.

Turné sa môže začať

Album Generácia II Kalašnikov Vladis predstaví fanúšikom osobne aj v ďalších slovenských mestách. V priebehu jesene totiž absolvuje Vladis Kalašnikov Tour 2016. „V rámci turné prídu na vybrané väčšie koncerty aj niektorí hostia z albumu, uvidíme podľa termínov a času,“ dodáva.

Vladis Kalašnikov Tour 2016

8.10   Nová Baňa – Terminal klub
14.10 Brezno – Sirius
15.10 Prešov – R2
21.10 Rožnava – Times club
12.11 Trnava – Relax club
19.11 Hlohovec – One club
25.11 Vráble – Wood pub
9.12   Stará Ľubovňa – Mysterium dance hall
16.12 Humenné – Aréna
17.12 Nitra – Luna

Tracklist albumu Vladis: Generácia II Kalašnikov

 • Intro
 • Babylon feat. Majk Spirit, Maxo
 • Good vibe feat. Dano Kapitán
 • Taký nejsom(Hate song) feat. Celeste Buckingham
 • Nemusím feat. Kali,Maxo
 • Better feat. Celeste Buckingham
 • Kalašnikov
 • V labyrinte
 • Pošlu to dál feat.Matej Vávra
 • Hej Slovák feat. Nicole
 • Poznáš ma feat. Matej Vávra
 • #Čosimyslia feat. Dano Kapitán
 • Najlepší syn feat. Matej Vávra
 • Záujmy
 • Lazar feat. Maxo

Viac info: www.facebook.com/Vladis2hpozitiv 

cover-cd_vladis-generacia-ii-kalasnikov

Zdroj: SOUL FOR SHOW