Vladimir 518 vystúpi na Slovensku! Predstaví sa 11. apríla na prvom ročníku RnB & Hip Hop Night v Bratislave!

Obľúbený český raper Vladimir 518 sa v apríli vráti na Slovensko. Jeden z najdlhšie pôsobiacich raperov českej scény prijal pozvanie na bratislavskú RnB & Hip Hop Night, ktorá sa uskutoční už túto stredu 11. apríla v Majestic Music Clube.  

„Od detstva ma sprevádza neortodoxný prístup k hudbe. Napriek tomu, že chápem, že čisto definovaná žánrová muzika má svoje kúzlo, milujem prekračovanie hraníc a experimentovanie. Hudba je vo finále jednoducho len jedna a moje prepojenie s Eugenom Botošom a Finally je toho dôkazom. Moc si to užívam,“ odkázal Vladimir 518 slovenskému publiku.

Vladimir 518 vlastným menom Vladimír Brož je jednou z najuznávanejších osobností českej rapovej scény. Vystupuje so zoskupením Peneři strýčka Homeboye (PSH), i samostatne a ako hosť v ďalších projektoch. Je zakladateľom a vodcovskou osobnosťou labelu BiggBoss. Okrem hudby je známy tiež ako komiksový výtvarník či autor scénografií a ilustrácií ale aj ako výrazná osobnosť graffiti scény. Od roku 2001 do súčasnosti vydal 8 albumov (vrátane mixtapových projektov), doposiaľ posledným jeho vydaným albumom je ULTRA! ULTRA! (2017), ktorý predstavil v lete minulého roka v bratislavskom Nu Spirit Klube, čo bola pre fanúšikov na Slovensku jedna z posledných možností vidieť jeho live šou u nás.

Vladimir 518 je práve v týchto dňoch jednou z hviezd prvého ročníka RnB & Hip Hop Night, nového hudobného festivalu, ktorý v uplynulom týždni absolvoval svoju českú časť v Prahe, Ostrave a Brne. „Na českej časti nášho turné publikum na Vladimira 518 reagovalo tak nadšene a všetci spoločne sme vytvorili takú výbornú partiu, že sme sa rozhodli Vladimira pozvať aj na najväčší z koncertov slovenskej časti turné RnB & Hip Hop Night – na bratislavský koncert v MMC. Vladimir naše pozvanie prijal, z čoho máme veľkú radosť. Predstaví sa v približne polhodinovom sete a zahrá všetky svoje najväčšie hity. V originálnych aranžmánoch ho bude sprevádzať live band Finally Eugena Botoša,“ teší sa z nového prírastku v slovenskom line-upe organizátor festivalu Patrik Jedlička z Brothers Music Agency.

RnB & Hip Hop Night sa tento týždeň presúva z Čiech na Slovensko. Počas svojho prvého ročníka zavíta do troch slovenských miest – Bratislavy (11.4.), Košíc (13.4.) a Piešťan (14.4.).

Spoločným menovateľom všetkých troch slovenských koncertov je uznávaný slovenský hudobník Eugen Botoš so skupinou Finally, ktorá sa postará o hudobný support všetkých účinkujúcich počas celého turné ako tzv. leader band. Na všetkých troch slovenských koncertoch sa predstaví tiež exkluzívny hudobný hosť z USA, vynikajúca RnB speváčka Angela Johnson, ktorá nahrala niekoľko skladieb na album Eugena Botoša Final Definition. Práve album Eugena Botoša a Finally Final Definition bude na bratislavskom koncerte RnB & Hip Hop Night slávnostne pokrstený. V bratislavskom Majestic Music Clube sa okrem Vladimira 518 ako hostia predstavia Celeste Buckingham a Vladis, v košickom GES Clube Vladis a rómsky hudobný virtuóz Alexander „Šani“ Sási. Na všetkých troch koncertoch sa tiež predstaví nový český hudobný objav, mladá speváčka Christinne.

Autorom myšlienky a organizátorom podujatia je producent Patrik Jedlička a česká agentúra Brothers Music Agency, ktorá RnB & Hip Hop Night vytvorila ako dlhodobý koncept. Pod týmto označením chce v pravidelných intervaloch realizovať koncerty v Čechách i na Slovensku so zaujímavými hosťami z celého sveta, ktorí na jednom pódiu v jediný večer spoja viacero rôznych žánrov.

Vstupenky na RnB & Hip Hop Night sú v predaji v sieti Ticketportal: www.ticketportal.sk/Event/RNB_HIPHOP_NIGHT

Line Up – RnB & Hip Hop Night

11.apríl

Majestic Music Club Bratislava

Angela Johnson

Eugen Botos: Finally

Vladimir 518

Vladis

Celeste Buckingham

Christinne

13.apríl

GES Club Košice

Angela Johnson

Eugen Botos: Finally

Vladis

Sani Sasi

Christinne

14.apríl

Elektrárňa Piešťany

Angela Johnson

Eugen Botos: Finally

Christinne

Zdroj: TS