Angela Johnson, Eugen Botos Finally, Celeste Buckingham a Vladis na jednom pódiu – RnB & Hip Hop Night.

Nadchádzajúca jar prinesie na Slovensko veľkú medzinárodnú hudobnú párty. RnB & Hip Hop Night sa uskutoční v apríli a zavíta do troch slovenských miest – Bratislavy (11.4.), Košíc (13.4.) a Piešťan (14.4.).

Autorom myšlienky a organizátorom podujatia je česká agentúra Brothers Music Agency, ktorá RnB & Hip Hop Night vytvorila ako dlhodobý koncept. Pod týmto označením chce v pravidelných intervaloch realizovať koncerty v Čechách i na Slovensku so zaujímavými hosťami z celého sveta, ktorí na jednom pódiu v jediný večer spoja viacero rôznych žánrov. „Na Slovensku i v Čechách máme množstvo  vynikajúcich hudobníkov a ja cítim vnútornú potrebu šíriť ich hudbu medzi ľudí,“ hovorí na margo svojho nového „hudobného dieťaťa“ organizátor podujatia Patrik Jedlička. „Myšlienka prepojiť ich všetkých do jednej veľkej hudobnej párty sa nám páči a veríme, že sa bude páčiť aj našim hosťom,“ dodáva.

V rámci prvého ročníka RnB & Hip Hop Night sa uskutočnia tri koncerty v Čechách a tri koncerty na Slovensku. Každý koncert bude o niečo iný, o čo sa postará pestrá skladba hostí.

Spoločným menovateľom všetkých troch slovenských koncertov je uznávaný slovenský hudobník Eugen Botoš so skupinou Finally, ktorá sa postará o hudobný support všetkých účinkujúcich počas celého turné ako tzv. leader band.

Na všetkých troch slovenských koncertoch sa predstaví tiež exkluzívny hudobný hosť z USA, vynikajúca RnB speváčka Angela Johnson, ktorá nahrala niekoľko skladieb na album Eugena Botoša Final Definition. „Som veľmi rád, že Angela Johnson prijala pozvanie na RnB & Hip Hop Night Tour a ešte viac sa teším, že budeme môcť zahrať aj naše spoločné skladby z nášho albumu Final Definition v premiére naživo. Pozývam všetkých fanúšikov dobrej hudby na tieto exkluzívne koncerty v spolupráci s Brothers Music Agency,“ teší sa na blížiace sa turné hudobník a producent Eugen Botoš.

V bratislavskom Majestic Music Clube sa navyše ako hostia predstavia Celeste Buckingham a Vladis, v košickom GES Clube Vladis a rómsky hudobný virtuóz Alexander „Šani“ Sási. Na všetkých troch slovenských koncertoch  sa tiež predstaví nový český hudobný objav, mladá talentovaná speváčka Christinne.

Vstupenky na RnB & Hip Hop Night sú v predaji od dnešného dňa v sieti Ticketportal: www.ticketportal.sk/Event/RNB_HIPHOP_NIGHT  

Ukážky – RnB & Hip Hop Night
Angela Johnson: https://youtu.be/3SG3A-djJ_E
Celeste Buckingham: https://youtu.be/V8CQjV8vXJE
Eugen Botos Finally: https://youtu.be/z2is-6Qkegg
Vladis: https://youtu.be/XsTYABUFtqU

Line Up – RnB & Hip Hop Night

11. apríl
Majestic Music Club Bratislava
Angela Johnson
Eugen Botos: Finally
Vladis
Celeste Buckingham
Christinne

13. apríl
GES Club Košice
Angela Johnson
Eugen Botos: Finally
Vladis
Sani Sasi
Christinne

14. apríl
Elektrárňa Piešťany
Angela Johnson
Eugen Botos: Finally
Christinne

Eugen Botos Finally 

Slovenskú jazz-pop-funkovú skupinu Eugen Botos Finally  založili v roku 2009 klavirista, líder a skladateľ Eugen Botoš, basgitarista Robert Vizvári a gitarista Martin Koleda. 

Skupina sa zviditeľnila v roku 2008 vďaka spolupráci so slávnym americkým saxofonistom Ericom Marienthalom, ktorému robila sprievodnú kapelu na európskom turné. Odvtedy Finally absolvovali tiež spoločné turné s interpretmi ako Earth Wind & Fire (Sheldon Reynolds), Gary Bias, Level 42 a Marcus Miller.

Eugen Botos Finally  má na konte dva albumy, druhý vyšiel pod názvom Final Definition. Eugen Botoš na tomto albume spolupracoval s umelcami ako Dionne Warwick, Brian McKnight, Earth Wind & Fire, Jeff Lorber, Marcus Miller, Victor Wooten, Dave Weckl, Maysa Leak, Angela Johnson, Eric Moore, Ronald Bruner Jr. a Eric Marienthal. Album sa predáva v Japonsku, kde vyšiel v produkcii Eugena Botoša pod hlavičkou labelu P-Vine records.

Angela Johnson 

Americká RnB hviezda ukázala svoj talent už ako malé dieťa – od štyroch rokov hrá na klavíri a od deviatich na husliach. Uznávaná speváčka, producentka a multiinštrumentalistka má k dnešnému dňu na konte šesť sólových albumov. Posledný album Naturally Me vydala v roku 2014. Je držiteľkou ocenenia SoulTracks Readers’ Choice Award v kategórii „Independent Album of the Year” za album It’s Personal (2010).  Angela Johnson má na konte spolupráce s osobnosťami ako Frank McComb, Eric Roberson, Rahsaan Patterson, Gordon Chambers či Marlon Saunders.

Vo svojich skladbách a textoch sa často venuje problematike aktuálnych politicko-ekonomických otázok v Amerike, vyzýva komunitu k mobilizácii, návratu k prírode a šetreniu prírodných zdrojov a k harmónii medzi telom a dušou.

Viac info:
www.facebook.com/brothersmusicagency
www.facebook.com/events/197512594317058/
www.facebook.com/events/189029158519283/
www.facebook.com/events/408896909532047/

Zdroj: TS