Víťazná cena z fotosúťaže 2011 putuje do Napajedel!

Při příležitosti konání 41. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2011 byla vyhlášena tradiční fotosoutěž. Ceny do fotosoutěže věnovala firma RALLY MODELS – Antonín Babík, JNK Studio Zlín – výroba a distribuce videokazet, společnost AOP – plastová okna a dveře, PARAMO a.s., oleje MOGUL a firma ALITRON CZ, s.r.o., věnovala pro výherce hlavní ceny celoroční předplatné specializovaného motoristického magazínu RALLY.

Auto klub Barum Zlín ve spolupráci s agenturou Zlin Press production vypsal fotosoutěž ve společné kategorii pro profesionální fotoreportéry i fotoamatéry pouze v kategorii digitální fotografie. Odborná mezinárodní porota ve složení Miloslav Regner (ředitel Barum Czech Rally Zlín), Roman Ordelt (Zlin Press production), Ing. Jan Regner (zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín) se rozhodla udělit vedle tří finančních cen v digitální kategorii pět dalších ocenění.

„Každoročně jsme potěšeni značnou kvalitou zaslaných snímků. Je vidět, že zájem o digitální kategorii rok od roku roste. Fotosoutěž je populární nejen v našich luzích a hájích, ale opět se zúčastnila řada fotografů z okolních zemí. Můžeme hovořit o zcela regulérní mezinárodní soutěži. Z celkového počtu zúčastněných je zřejmé, že automobilový sport zajímá stále více fotografů. S celkovou úrovní fotosoutěže jsme byli velmi spokojeni, na čemž jsme se v mezinárodní porotě s řadou významných osobností jednomyslně shodli,“ řekl Miloslav Regner, předseda poroty a ředitel Barum Czech Rally Zlín.

V mezinárodní porotě dále usedli Jordi Parro Vidal (Španělsko, funkcionář), Anita Passalisová (Řecko, ředitelka Rally Acropolis), Josefine Beinkeová (Německo, spolujezdkyně), Paolo Diana (Itálie, jezdec), Joao M. Faria (Portugalsko, fotograf),David Jeřábek (Česká republika, fotograf), Petter Kristiansen (Norsko, jezdec), Raffael Sulzinger (Německo, jezdec), Tapio Suominen (Finsko, spolujezdec), Josef Vrátil (Česká republika, funkcionář) a Franz Wittmann jun. (Rakousko, bývalý jezdec).

Je potěšitelné, že fotosoutěž má mezi příznivci motoristického sportu velmi kladnou odezvu a úroveň zaslaných fotografií se neustále zlepšuje. V digitální fotografii přišlo od 147 autorů celkem 611 soutěžních snímků! Vedle tří hlavních cen porota udělila ještě pět ocenění.

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE:

1. cena Daniel Šimek
Napajedla – 500 Kč

2. cena Rafal Roguski, Polsko
Gliwice – 300 Kč

3. cena Petr Milfait
Jihlava – 200 Kč

Autoři oceněných fotografií v digitální fotografii:
Pavel Bořuta, Zlín
Daniel Šimek, Napajedla
Marek Miklíček, Ostrožská Lhota
Josef Jurča, Napajedla
Dirk De Witte, Ardooie-Koolskamp, Belgie

Všem oceněným autorům srdečně blahopřejeme a těšíme se na další příspěvky v nově vyhlášené fotosoutěži k 42. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2012!

Zdroj: Barum Czech Rally Zlín