Vianočné trhy v Piešťanoch otvoria svoje brány už tento piatok.

V centre Piešťan v týchto dňoch vyrastá Vianočné mestečko. Svoje brány otvorí už v piatok 23. novembra. Obyvatelia a návštevníci kúpeľného mesta sa môžu tešiť na stretnutia s priateľmi či v kruhu rodiny pri  punči, medovine alebo pečených špecialitách. Samozrejmosťou je pestrý hudobný program.

Rovnako ako každý rok, aj tentoraz pripravili Vianočné trhy kultúrny program, ktorý zaujme všetky vekové kategórie. Séria koncertov a adventných podujatí bude trvať viac než mesiac.

Okrem hudby sa návštevníci Vianočných trhov môžu tešiť na divadelno-hudobné predstavenia, vystúpenia škôl, škôlok z Piešťan a okolia, tradičný slovenský folklór, vianočné koledy či prezentácie šikovných remeselníkov.

Slávnostné otvorenie Vianočných trhov sa uskutoční v piatok 23. novembra o 16.00 h. Už tradične začne rozsvietením vianočného stromčeka na Winterovej ulici a bude sprevádzané vystúpením žiakov Základnej umeleckej školy.

Následne bude pokračovať na Námestí slobody koncertom obľúbenej Borovienky (od 18.30 h) a vystúpením formácie October U2 Revival, ktorá má v repertoári najväčšie hity írskej rockovej kapely patriacej k najpopulárnejším na svete.

Na horúcu sobotnú (24. 12.) párty pripraví návštevníkov Vianočných trhov od 16.30 h Denis Gerhardt Guitar Project feat. Thierry Eban. Medzinárodná partia hudobníkov mala veľký úspech na Street Art Festivale Piešťany 2017.

Od 17.30 h budú nasledovať domáci iX Oldies – kapela, ktorá publikum prevedie hudobnou históriou druhej polovice 20. storočia s hitmi kapiel ako Led Zeppelin, Pink Floyd, AC/DC alebo Black Sabbath.

Hlavnou hviezdou sobotného večera bude kubánska speváčka Janelys Fernandez Diaz, ktorú už návštevníci piešťanských Vianočných trhov dobre poznajú. Tentoraz si však pripravila úplne nový repertoár, takže v sobotu od 20.00 h bude na Námestí slobody aj napriek blížiacim sa Vianociam poriadne horúco. V Nedeľu od 16.30 zahrá klasickú dychovú a ľudovú hudbu obľúbená skupina Dubovanka.

Informácie o všetkých podujatiach, ktoré sa tento rok v rámci Vianočných trhov uskutočnia, nájdete na facebook.com/vianocnetrhypn.

Zdroj: TS