Vianočné trhy začnú rozsvietením stromčeka na pešej zóne už tento Piatok.

Srdcom vianočných Piešťan bude aj tento rok Námestie slobody, kde sa uskutoční množstvo koncertov známych kapiel a vystúpení žiakov piešťanských škôl. Program štartuje v piatok 22. novembra slávnostným rozsvietením vianočného stromčeka na Winterovej ulici.

Najkrajšie sviatky tento rok v centre kúpeľného mesta symbolizuje jedľa španielska, o ktorej výzdobu sa postarajú Služby mesta Piešťany. Zástupcovia mesta ju v rámci programu pripraveného deťmi zo Základnej umeleckej školy rozsvietenia 22. novembra o 16.00 h. V rovnakom čase svoje brány prvýkrát otvoria Vianočné trhy na Námestí slobody.

Až do Štedrého dňa tam obyvatelia a návštevníci Piešťan nájdu domáce dobroty, remeselné výrobky a pestrý kultúrny program. Viac než mesiac trvajúca séria podujatí odštartuje koncertom ľudovej hudby Nová stopa z obce Bojná v piatok o 18.00 h.

V rámci večerného koncertu so začiatkom o 20.30 h zaznejú najväčšie hity jedného z najznámejších amerických country spevákov a skladateľov v podaní Johnny Cash Revival (CZ).

Talentovaný spevák a hudobník Chris Ellys nie je pre piešťanské publikum žiadnou neznámou. V kúpeľnom meste mal už viacero koncertov, ale na Vianočných trhoch to bude jeho premiéra.

Jeho tvorba má najbližšie k indiefolku. V roku 2017 ho objavilo Radio_FM a čoskoro sa dostal do finálnej nominácie Radio_Head Awards. Vo februári vydal svoje EP s názvom Spring Folks. Skladby z neho zaznejú aj na koncerte, ktorý sa v rámci Vianočných trhov uskutoční 23. novembra a začína o 16.30 h.

Nasledovať bude vystúpenie tradičnej rómskej kapely Gypsy Elegance, na čele s huslovým virtuózom T. Polakovičom DiS. art, ktorá ponúka temperamentnú verziu ľudových skladieb.

Vrcholom sobotného večera so začiatkom o 20.00 h budú nesmrteľné hity v podaní Lucie & David Koller Cover Band. Fanúšikovia tejto legendárnej formácie si budú môcť vďaka tomu zaspievať aj piesne ako Oheň, Šrouby do hlavy, Sen či Amerika.

Nedeľné popoludnie bude patriť folklóru v podaní skupiny Dubovanka. Zo stánkov budú aj v tento deň rozvoniavať pečené špeciality od domácich výrobcov, ale aj horúci punč a medovina. Nesmú chýbať ani najžiadanejšie produkty z minulých rokov – jablká v karameli a nepečené čokoládové lízanky.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/vianocnetrhypn
FB UDALOST: https://www.facebook.com/events/481205709272374/

Zdroj: TS