V Trenčianskych Bohuslaviciach sa chystá MALÝ ŽÁKOVIC, bude náhradou za jubilejný 20-ty ročník festivalu!

ŽÁKOVIC OPEN sa bude konať aj tento rok! Organizátori sa rozhodli fanúšikom poskytnúť náhradu za jubilejný 20-ty ročník festivalu. MALÝ ŽÁKOVIC sa tak 31. júla až 1. augusta vráti naspäť ku koreňom. V Trenčianskych Bohuslaviciach vystúpia domáci headlineri HEX, obľúbená Para, kultová kapela Bez ladu a skladu, Medial Banana, The Youniverse, Žena z lesoparku, Hudba z Marsu, Družina, Talkshow, Cpt. Slice, CHVM a Parketový lev. V predaji je len tisíc vstupeniek, tak neváhajte a príďte si do prekrásnej Bošáckej doliny užiť neopakovateľnú rodinnú atmosféru festivalu MALÝ ŽÁKOVIC!

Skvelá správa pre fanúšikov ŽÁKOVIC OPEN! Kultový festival sa napriek korona kríze bude konať aj tento rok. S podtitulom „naspäť ku koreňom“ prichádza MALÝ ŽÁKOVIC!

„Od vydania rozhodnutia vlády o možnosti organizovať podujatia do tisíc návštevníkov sme veľmi tvrdo pracovali na tom, aby sme fanúšikom nášho festivalu mohli poskytnúť náhradu za jubilejný 20-ty ročník festivalu ŽÁKOVIC OPEN. Aj vďaka partnerom a priateľom z Bošáckej doliny, ktorí nám pomáhajú nezištne už veľa rokov, je na svete MALÝ ŽÁKOVIC. Sme radi, že nám vyslovili podporu aj samotné kapely a fanúšikovia festivalu. Preto sme sa rozhodli na prelome júla a augusta festival urobiť. A keďže pôjde o malú verziu nášho festu, zvolili sme aj podtitul, ktorý ho vystihuje – „naspäť ku korenom““ vysvetľuje organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Na menšej verzii festivalu zahrajú kapely HEX, Para, Bez ladu a skladu, Medial Banana, The Youniverse, Žena z lesoparku, Hudba z Marsu, Družina, Talkshow, Cpt. Slice, CHVM a Parketový lev.

„Vychádzali sme z line-upu 20-teho ročníka, aj keď sme žiaľ kvôli obmedzeniam museli upravovať rozpočet a niektoré kapely sa do programu nezmestili. Napriek tomu si myslím, že sa nám podarilo dať dokopy veľmi príjemný program, kde si opäť ľudia prídu na svoje. V zásade bude všetko podobne ako pri bežnom ročníku, len bude všetko menšie. Náš festival zostáva dvojdňový a my sa už teraz tešíme na našich fanúšikov a chceme pozvať aj ľudí, ktorí ešte u nás nebolí. Tento rok je menej možnosti kultúrneho vyžitia, tak verím, že náš festival poteší priaznivcov, ktorí milujú kvalitnú hudbu a príjemne prostredie, ktoré im každoročne ponúkame,“ teší sa Yxo.

Pôvodne plánované oslavy 20-teho výročia festivalu sa tak posúvajú o rok.

„Už teraz pracujeme na line-upe festivalu v roku 2021. Prvým potvrdeným interpretom na 20-ty ročník je kapela Horkýže Slíže, ktorá na ŽÁKOVIC OPEN vystúpi po prvýkrát. Na budúci rok sa stretneme 30. až  31. júla 2021. Ďakujeme za podporu našim fanúšikom a veríme, že sa vidíme na konci júla v Trenčianskych Bohuslaviciach,“ uzatvára Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Tento rok Žákovic Open vypukne 31. júla a potrvá do 1. augusta. V predaji je limitovaný počet tisíc vstupeniek, ktoré sa dajú kúpiť iba na www.predpredaj.sk https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/maly-zakovic/?fbclid=IwAR1lFj3s9MUgTkqo7JdRTe7P79K5eliuB3Z_DarDS286qppcTwfyKUMidto Preto neváhajte a príďte si do prekrásnej Bošáckej doliny užiť neopakovateľnú rodinnú atmosféru festivalu MALÝ ŽÁKOVIC! Všetky informácie a novinky sa dozviete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

MALÝ ŽÁKOVIC 2020 – PROGRAM

Piatok 31. 7. 2020
CPT. SLICE 
PARKETOVÝ LEV 
BEZ LADU A SKLADU 
MEDIAL BANANA 
THE YOUNIVERSE 
ŽENA Z LESOPARKU

Sobota  1. 8. 2020 
CHVM
DRUŽINA 
HUDBA Z MARSU 
PARA 
HEX 
TALKSHOW

Zdroj: TS