V SOBOTU ODŠTARTUJE 3. ROČNÍK PRETEKOV RED BULL 400 ŠTRBSKÉ PLESO.

Iba pár zastávok svetovej série Red Bull  400 ostalo tento rok v kalendári. Štrbské  Pleso je jednou  z nich a v sobotu 22. augusta 2020 bude táto ikonická lokalita hostiť tretí ročník slovenskej edície najťažších 400-metrových pretekov. Veľký skokanský mostík vo Vysokých Tatrách, jeho náročné prevýšenie a extrémne strmá trať už čakajú na všetkých vyzývateľov.

Venue of the Red Bull 400 in Strbske pleso, Slovakia on August 3, 2019 // Filip Nagy / Red Bull Content Pool // AP-215WE8YMD2112 // Usage for editorial use only //

BEŽECKÁ VÝZVA TOHTO LETA NA DOSAH  

Aj napriek tomu, že online registrácia je už uzavretá, stále sa môžete stať súčasťou pretekov a prihlásiť sa priamo na mieste. Pár voľných miest ostalo ešte vo všetkých kategóriách okrem mix štafiet. Viac info a ďalšie organizačné pokyny nájdete už v článku na webe RedBull.sk.

PADNÚ NA RED BULL 400 ŠTRBSKÉ PLESO NOVÉ REKORDY? 

Tohtoročná štartovka je nabitá zvučnými menami, skúsenými účastníkmi, ale aj štvorstovkovými nováčikmi. Na ďalšiu trofej si už určite brúsi zuby minuloročný víťaz z Česka Tomáš Maceček, no tesne v pätách mu aj tento rok bude slovenský rýchlik Jakub Šiarnik. Na ženskej štartovke nechýba držiteľka traťového rekordu z roku 2018 Kirstína  Néč-Lapinová a svoj prvý extrémny beh do vrchu  si ide vyskúšať aj olympionička Jana Dukátová. Jana už usilovne trénuje na bratislavskej Kolibe a je pripravená mostík na Štrbskom Plese zdolať: „Sú to šialené preteky, idem tam s ambíciou prekonať to a prežiť. Je to príležitosť prekonať samú seba. Bude to bolieť, ale ten pocit hore bude na nezabudnutie.“ Tretí slovenský ročník Red Bull 400 bude premiérovým aj pre kajakára Jakuba Grigara a triatlonistu Filipa Šeba.

Competitors before final run during Red Bull 400 in Strbske Pleso, Slovakia on 11th July 2018

Ak nemôžete byť na mieste, ak určite sledujte live blog na webe RedBull.sk/400.

FACEBOOK EVENT | @REDBULLSK | #REDBULL400

Zdroj: Red Bull