V muzikáli Matúš Čák Trenčiansky účinkujú plodní umelci, Maxinová aj Harich majú novú pesničku!

Všetečný kuchár, ktorý stvára vtipné kúsky s akrobatickými prvkami. Taká je postava Petra Pavlíka v muzikáli Matúš Čák Trenčiansky. Rockové pesničky napísal Ľubo Horňák, a speváci Jirka Zonyga, Martin Harich, Petra Maxinová, Lera či herec Peter Kočiš sa opäť stretnú v muzikálovom predstavení o Matúšovi Čákovi v divadle Wüstenrot v Istropolise 13. a 14. decembra.

Historický príbeh jedného z najznámejších stredovekých veľmožov je dobre známy všetkým školákom. Učia sa o vplyvnom pánovi Váhu a Tatier, ktorý vládol väčšine nášho územia. Môžete ho vidieť vo výbornom obsadení, kde hlavného hrdinu spieva česká muzikálová hviezda Jiří Zonyga a ženské úlohy Petra Maxinová a Lenka Rakárová. Príjemným osviežením sú tanečné prvky a mladý, talentovaný, komplexný umelec, herec Peter Pavlík, ktorý stvárňuje veselého a rafinovaného kuchára. Peter Pavlík vyštudoval VŠMU, účinkuje aj v Slovenskom národnom divadle aj v divadle Teatro colorato.

„Na postave kuchára ma baví spontánnosť, slobodná myseľ, či jemné podpichovanie Matúša Čáka, ktorého sa všetci ostatní boja. Je to  typ postavy, kde si môžete dovoliť hocičo. Môj kuchár je prešibaný, má nadhľad, mieša sa Matúšovi do vecí, ale zvyčajne má pravdu,“ opisuje veselú postavu temperamentného kuchára herec Peter Pavlík.

Najnovšie si talentovaný herec zahral v novej českej rozprávke „Keď draka bolí hlava“, kde hrá náročnú úlohu draka, ktorý má dve hlavy a 30 kilogramovú masku. V muzikáli o Matúšovi Čákovi však hrá kuchára, ktorý vnáša do predstavenia rýchlosť, vtip a náročné akrobatické prvky.

„Ja sa snažím do každej postavy primiešať nejaké to  kúzlo, moment prekvapenia. Nejde mi len o pekne vyslovené slová,  ale aj o to, aby mal divák pocit vzrušenia, ako by to prežíval s hercom. Téma je mi blízka aj preto, že pochádzam s Trenčianskeho kraja a o Matúšovi som počúval rôzne historky,“ teší sa so zaujímavého spracovania historickej témy herec Peter Pavlík.

V muzikáli Matúš Čák Trenčiansky nájdete osud starovekého feudála, ktorý bol tvrdý obchodník a vypočítavý oligarcha. Zamiluje sa do mladej ženy a je z toho prekvapený. Jeho mladú lásku hrá vynikajúca Petra Maxinová, ktorá má za sebou úspešnú kariéru v Prahe. Tam sa vrátila aj nedávno do štúdia, kde nahrala svoju prvú sólovú rock-popovú pesničku.

„Ja som si už aj v minulosti písala hudbu aj texty, ale vždy s nejakou kapelou. Teraz mixujeme v Prahe môj nový singel a pracujem aj na ďalších pesničkách. Dohodli sme sa s Jirkom Zonygom, že nahráme aj krásny rockový duet, keď nám to v spoločnom muzikáli ide tak dobre,“ smeje sa sympatická a výborná speváčka Petra Maxinová. Nahrala prvý sólový singel a chystá prvý sólový album. Možno je to predzvesť sólovej kariéry.

V muzikáli uvidíte okrem českej muzikálovej hviezdy v titulnej postave Jiřího Zonygu aj Martina Haricha, ktorý hrá uhorského kráľa. Martin Harich si na jeseň zahral v niekoľkých veľkých mestách za veľkou mlákou a pred pár dňami aj vo Švajčiarsku. Rád sa nechá inšpirovať hrou na ulici a napísal tam aj skvelú novú pesničku o čokoláde. Nenechajte si ujsť príbeh plný intríg, bitiek, lásky, nenávisti, ale aj historických súvislostí. Najbližšie v divadle Wüstenrot v bratislavskom Dome odborov Istropolis 13. a 14. decembra.

Vstupenky na muzikál Matúš Čák Trenčiansky si môžete kúpiť na www.ticketportal.sk https://www.ticketportal.sk/Event/Muzikal_Matus_Cak_Trenciansky?fbclid=IwAR1zu3qXcwhA_cVW9jlspgiRbUKslPVnMhQTiulE04SQXlyv3it8vDL8Y a v divadle Wüstenrot v Bratislave.

Zdroj: NK Factory
Foto: René Miko