V Bratislave vystúpi kapela Zippo, kvalitný heavy rock z Talianska.

V bratislavskej Fuge vystúpi už 1.decembra talianska kapela Zippo, ktorá naše hlavné mesto navštívi už po tretí krát. Zippo je od roku 2004 na čele talianskej stoner rock a heavy psych scény.  Na decembrovom koncerte ich budú sprevádzať slovenskí Millhouse a Underdose.

Kapela Zippo už niekoľko rokov vystupuje po celej Európe. Ťažké riffy prog stoner kapely Zippo si fanúšikovia vychutnávajú už viac ako 10 rokov. Členovia kapely vždy na prvé miesto dávali hudbu, čím si vysvetľujú aj svoj dlhoročný úspech u fanúšikov. Nikdy nepredpokladali, že vydržia tak dlho. S pribúdajúcimi rokmi sa však ich fanúšikovská základňa neustále rozširuje. Ich hudba sa nedefinuje ľahko. Útržky štýlov prog rock, psych, stoner, hard rock a dokonca post-metal tvoria dokopy celok, ktorý je pre poslucháčov výzvou. Ako sami hovoria: “Ak chcete pochopiť našu hudbu úplne, musíte otvoriť svoju dušu aj srdce.”

zippo-2016-daniele-di-egidio-1

Zippo doteraz vydali štyri albumy: Ode To Maximum (2006), The Road To Knowledge (2009), Maktub (2011) a najnovší After Us (2016), ktorý prezentujú v rámci aktuálneho turné. Všetky albumy sa stretli s pozitívnym ohlasom u kritikov, aj keď každý z nich znie inak. Pri každej skladbe sa hudobne pokúšajú posunúť hranice ďalej, čím si jednoznačne zasluhujú prvé miesta v rebríčku špičkových talianskych heavy rockových kapiel. Nový album ‘After Us’ je prvým albumom v 4-člennej zostave a zároveň je doteraz najviac priamočiary.

Ich koncerty sú často opisované ako to najoriginálnejšie a najhlučnejšie, čo diváci kedy videli. Pripravte sa teda na poriadny náklad. Už 1.decembra v klube FUGA v Bratislave, vstupenky v predpredaji zakúpite cez koncertnú službu Tootoot – https://bit.ly/zippo_BRATISLAVA

Zo Slovenska sa o kvalitnú heavy rockovú atmosféru postarajú Millhouse a Underdose. Kapela Millhouse aktuálne pod vydavateľstvom go2stage finišuje svoj akustický album ‘Owls on the Hunt’, ku ktorému zverejnila rovnomenný prvý singel – pozrite si live video na streche vyhliadky UFO v rámci projektu BalconyTV. V máji 2014 zarezonovali s debutovým albumom Event Horizon, zahrali si na slovenských hudobných festivaloch ako Bažant Pohoda, Waves, Cinematik, Rockscape a predskakovali kapelám Nightwish a Sabaton vo vypredanom amfiteátri v Banskej Bystrici.

Hudba kapely Underdose je symbiózou relatívne rôznorodého hudobného cítenia jej štyroch členov a je výsledkom viacročného dozrievania v špine zafajčených klubov.  Ich prístup bol koncom roka 2012 zhmotnený v split-LP ‚Dose of Mud‘ v spolupráci s kapelou Mudhole a ocenený nomináciou na ‚Nováčika roka 2012‘ cien Radio_Head Awards Rádia_FM. Nasledovali ďalšie roky koncertovania doma aj v zahraničí, v roku 2013 si zahrali v Londýne vo vychýrenom klube Underworld. V roku 2014 vydali „singel“ ‘Crank Bugz’, ktorý sa objavil v Demovnica_FM. Očakávaná krátka otcovská dovolenka bola zavŕšená živým vystúpením v relácii Headbanger_FM. Momentálne pripravujú vydanie EP nových skladieb.

Link na podujatie: https://www.facebook.com/events/765704740234549/
Link na predpredaj: https://tootoot.co/sk/events/58204a81b2829c04347d67a2
Vydavateľstvo go2stage: https://go2stage.sk
Zippo FB: https://www.facebook.com/zippomusic
Millhouse FB: https://www.facebook.com/MillhouseSK
Underdose FB: https://www.facebook.com/underdosesk

locandina-after-tour

Zdroj: Tootoot Live Promotion