Ubian Heep s nadupanou novinkou Into the Wild – premiéra v Banskej Bystrici!

Desať rokov netrpezlivo čakali fanúšikovia Uriah Heep, než v 2008 uzrel svetlo sveta regulárny štúdiový album s novými pesničkami „Waking the Sleepers“. Kapela ním dokázala všetkým, obdivovateľom, novinárskej obci a možno aj neprajníkom, že už dávno nie sú iba tieňom obdobia Davida Byrona a Kena Hensleyho, teraz sú opäť v špičkovej forme – v ére kanadského slávika Bernieho Shawa ! Aké bolo prekvapenie novinárskej obce keď v aktuálnom roku Briti vyložili na stôl eso v podobe „Into the Wild“.

Uriáši budú počas koncertu čerpať nielen z uvedenej novinky ale aj pripomenú svoje najväčšie hity. Tých má britská rocková skupina, založená ešte v roku 1969 v Birminghame, na svojom konte závideniahodné číslo. Niekedy sa o nich žartom hovorilo ako o „The Beach Boys hard rocku“, to pre ich melodické pesničky a viachlasé sprievodné vokály. Ich hudba je ale hlavne zhrnutím rôznorodých štýlov ako sú: progressive rock, hard rock, jazz a príležitostne aj country.

Skupina neustále aktívne koncertuje po celom svete, no najväčšiu fanúšikovskú základňu okrem domoviny majú po celom Starom kontinente. Priaznivci legendárnych Britov sa konečne dočkajú aj v stredoslovenskej metropole, 18. októbra „Uriáši“ ponúknu ochutnávku z posledných albumov v Banskej Bystrici, v známom priestore Ministry of Fun. No kapela nemôže vynechať ani nesmrteľné pesničky ako napríklad Easy Livin (Demons and Wizards – 1972), Sweet Loraine (The Magician’s Birthday 1972) či Stealin (Sweet Freedom – 1973). Zľudovelý hit „Lady in Black“ je taktiež pevnou súčasťou koncertov a playlistov väčšiny rádií po svete.

Skupina Uriah Heep vystúpi v Banskej Bystrici 18. októbra v zostave:
Mick Box gitara, spev
Bernie Shaw spev
Trevor Bolder basa, spev
Phil Lanzon kávesy, spev
Russel Glilbrook bicie, spev

Ubian Heep

Zdroj: Raymond
Publikoval: Redakcia GREGI.NET