Trinásta komnata – XIII. epizóda

Prečo je hrad Červený Kameň výnimočný v strednej Európe? V ktorých časových úsekoch prebiehali jednotlivé rekonštrukcie tejto národnej kultúrnej pamiatky a čo je ich výsledkom?

Aké ďalšie činnosti a projekty plánuje SNM-Múzeum Červený Kameň realizovať v budúcnosti? Odpovede na tieto, ale i mnohé iné otázky sa je možné dozvedieť od riaditeľa SNM-Múzea Červený Kameň v poslednej časti video seriálu Trinásta komnata – pracovňa riaditeľa.

Čo je seriál Trinásta komnata?

Slovenské národné múzeum – Múzeum Červený Kameň v snahe priblížiť nielen svoj zbierkový fond, ale i rôzne hradné zákutia čo najväčšiemu počtu návštevníkov, spustilo v novembri 2012 video seriál Trinásta komnata. Prostredníctvom  jednotlivých trinástich epizód sa odhalia priestory, kam sa návštevník počas bežnej prehliadky len tak nedostane. Oko kamery zavíta za dvere hradnej knižnice, lekárne, archívu, všetkých siedmych druhov depozitárnych priestorov, pohrebnej kaplnky, šatnice kostýmov, povaly a samozrejme i do najtajnejšej komnaty – pracovne riaditeľa. Vďaka takýmto jedinečným záberom, ale i sprievodného slova, je možné dozvedieť sa, aké „poklady“ hradné trináste komnaty už niekoľko rokov ukrývajú.

Prvých dvanásť častí seriálu Trinásta komnata si je možné pozrieť na: https://www.hradcervenykamen.sk/13_komnata/

Zdroj: SNM