Trinásta komnata – IV. epizóda!

Čo je úlohou archívu SNM-Múzea Červený Kameň a kedy bol zriadený? Aké fondy sú v jeho správe a čo obsahujú? Kde je uložený archív rodiny Pálfi (Pálffy)?

Odpovede na tieto, ale i mnohé ďalšie otázky je možné získať prostredníctvom štvrtej epizódy video seriálu Trinásta komnata – archív.

Čo je seriál Trinásta komnata?

Slovenské národné múzeum – Múzeum Červený Kameň v snahe priblížiť nielen svoj zbierkový fond, ale i rôzne hradné zákutia čo najväčšiemu počtu návštevníkov, spustilo seriál Trinásta komnata. Prostredníctvom  jednotlivých trinástich epizód sa odhalia priestory, kam sa návštevník počas bežnej prehliadky len tak nedostane. Oko kamery zavíta za dvere hradnej knižnice, lekárne, archívu, všetkých siedmych druhov depozitárnych priestorov, šatnice kostýmov, povaly a samozrejme i do najtajnejšej komnaty – pracovne riaditeľa. Vďaka takýmto jedinečným záberom, ale i sprievodného slova, je možné dozvedieť sa, aké „poklady“ hradné trináste komnaty už niekoľko rokov ukrývajú.

Prvé tri časti seriálu Trinásta komnata – Hradná knižnica, Depozitár obrazov a Depozitár porcelánu – si je možné pozrieť na: https://www.hradcervenykamen.sk/13_komnata/

Zdroj: SNM