Tragic Idol Tour 2012: Paradise Lost (uk) a Seon (swe/usa) v Brne a Košiciach!

PARADISE LOST, jedni z praotců žánrů dooom a gothic metalu, vydali v tomto roce své nové album s názvem „Tragic Idol“ a propagovat ho budou na světovém turné, které se na jeden den zastaví také v Brně, konkrétně v sobotu 20.října.

Britští pardálové PARADISE LOST bývají společně se spřízněnými MY DYING BRIDE označováni za „kmotry“ metalového subžánru zvaného gothic/doom metal. Svá nejslavnější léta zažili zejména v první polovině devadesátých let, kdy se jim podařil zbláznit tehdejší hudební scénu přelomovým albem „Gothic“, které nejenže stálo u zrodu gothic metalu, ale slavilo dokonce úspěch jak u širokých mas posluchačů, tak i u hudebních kritiků, což v součtu znamenalo katapult mezi tehdejší rockovou smetánku. Parta kolem osy kapely v podání zpěváka Nicka Holmese a kytaristy Grega Mackintoshe v té době plodila jednu desku za druhou, avšak k nelibosti svých skalních fanoušků stále více sklouzávala do měkčích poloh a koketovala i s elektronikou, přičemž tento posun je patrný zejména na albech „One Second“ a „Host“.

PARADISE LOST s příchodem nového milénia naštěstí včas pochopili kde je jejich silná stránka a začali opět přitvrzovat a hledat svou ztracenou tvář. Výsledkem tohoto (úspěšného) hledání jsou i dvě poslední desky„In Requiem“ a aktuální „Tragic Idol“, na kterých se Britové opět hlásí ke svým kořenům, což v praxi znamená doom metal s důrazem na melodické pasáže, výrazně ostré kytary a naléhavý Holmesův zpěv, který tak dotváří atmosférickou symbiózu celého díla. Poslední dvě nahrávky jsou zároveň i jasnými odpověďmi všem škarohlídům, kteří tvrdili, že kapela má již svá nejlepší léta dávno za sebou. Není pochyb o tom, že britská bárka s názvem PARADISE LOST právě chytá do plachet nový svěží vítr a my se díky tomu můžeme těšit na intenzivní hudební zážitek.

V pozici speciálního hosta koncertu se objeví rodící se „superkapela“ SOEN, v jejímž čele stojí zejména tyto dvě persony: bubeník Martin Lopez (ex-Amon Amarth, ex-Opeth) a basista Steve DiGiorgio (ex-Death, ex-Testament). Progresivně laděná formace letos vydala své debutové album „Cognitive“, které představí právě na turné po boku PARADISE LOST.

Vstupenky na brněnský koncert PARADISE LOST a SOEN jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Bližší informace na webu www.obscure.cz.

„Tragic Idol Tour 2012“
PARADISE LOST (uk)
Special guest: SOEN (swe/usa)
17/10/2012, Košice – Collosseum
20/10/2012, Brno – Fléda

Zdroj: Obscure Promotion